POLECAMY

Czy wiesz co zrobić, gdy dziecko się moczy?

Oto kilka porad, w jaki sposób  pomóc dziecku ,które się  się moczy.
Czy wiesz co zrobić, gdy dziecko się moczy?

Najpierw lekarz zaleci wykonanie badania ogólnego moczu, posiewu moczu oraz USG brzucha. Należy bowiem wykluczyć choroby pęcherza (refluks pęcherzowo – moczowodowy lub zakażenie układu moczowego). Jeśli specjalista je wykluczy  można przystąpić do współpracy z dzieckiem.

 Żeby pomóc dziecku pokonać ten wstydliwy problem, musimy  uzbroić się w cierpliwość. Nocnego moczenia nie zlikwiduje się z dnia na dzień. Potrzeba na to czasu. Zacznijmy od rozmowy z dzieckiem. Przekonajmy się ,czy jemu również zależy na zlikwidowaniu problemu. Okażmy mu wsparcie. Przekonajmy go, że taki problem ma wiele dzieci i że z czasem można się go pozbyć.

Przed spaniem możemy popracować nad autosugestią, czyli uczyć dziecko powtarzać, że jeśli w nocy zachce się siusiu, należy pójść do łazienki. Dziecko może rzeczywiście wstać w nocy do łazienki, kiedy poczuje potrzebę.

Spróbujmy określić częstotliwość moczenia. Może zauważymy jakąś jego regularność. Może problem zdarza się , kiedy dziecko denerwuje się przed pójściem do przedszkola lub kładzie się później spać ? Kiedy znajdziemy przyczynę, porozmawiajmy z dzieckiem na ten temat.

Okazujmy dziecku zadowolenie jeśli chociaż jedna noc będzie "sucha". Po każdej takiej nocy pochwalmy malucha lub sprawmy mu jakąś małą przyjemność.

 Nie podawajmy dziecku dużo do picia przed snem. Dopilnujmy go, żeby tuż przed snem skorzystał z toalety .

Zapewnijmy dziecku spokojny sen. Życzmy spokojnych "suchych"nocy.

Możemy również ćwiczyć z dzieckiem pęcherz. Kiedy w ciągu dnia zechce siusiu , poprośmy je żeby wytrzymał chociaż z dwie minutki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)