POLECAMY

Czy wiesz co zrobić, gdy dziecko nie chce iść do przedszkola?

Co robić gdy Twój maluch zamiast iść grzecznie do przedszkola zaczyna płakać i histeryzować? Nie denerwuj się, spróbuj wczuć się w jego sytuację. Żaden człowiek nie czuje się komfortowo, gdy nagle musi zmienić środowisko i swój porządek dnia. Oto kilka porad, jak przekonać dziecko do pójścia do przedszkola.

Spróbuj porozmawiać. Może istnieje jakaś konkretna przyczyna takiego zachowania Twojej pociechy. Możesz spróbować zapytać dziecko, co najbardziej mu się podoba w przedszkolu, a czego najbardziej nie lubi. Jeżeli dziecko zwierzy ci się z problemu, postaraj się znaleźć jak najszybciej rozwiązanie, możesz nawet porozmawiać o tym z przedszkolanką.

Bądź konsekwentna Jeżeli dziecko płacze zazwyczaj wtedy, gdy je zostawiasz nie przedłużaj momentu pożegnania. Powiedz dziecku, że jest kochane i że niebawem po nie wrócisz.

Zachowaj spokój. Przy porannych przygotowaniach do wyjścia staraj się być opanowana. Jeśli Ci się to uda to wielce prawdopodobne, że dziecko też poczuje się spokojniejsze.

Skróć czas przed wyjściem do przedszkola. Ubranie przygotuj poprzedniego dnia, nie budź dziecka za wcześnie, żeby nie zdążyło się nakręcić.

Skieruj uwagę dziecka na miłe rzeczy. Kiedy odbierasz je z przedszkola zapytaj o to z kim się bawił, czy był na spacerze itp. Unikaj z kolei pytań nieprzyjemnych typu: kiedy wreszcie przestałeś płakać, czy warto było tak płakać, etc.

Jest kilka rzeczy, których powinnaś unikać za wszelką cenę: • Nie krytykuj, • Nie wyśmiewaj przed innymi dziećmi, • Nie spóźniaj się kiedy masz je odebrać z przedszkola, • Jeśli obiecasz dziecku, że Ty po nie przyjdziesz, nie wysyłaj w zamian swojego partnera.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)