Co zrobić, by dziecko przespało całą noc

Czy wiesz co zrobić, aby dziecko przespało całą noc?

Usypianie dziecka często przysparza rodzicom wiele kłopotu i nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. Oto kilka rad, które pomogą w miarę szybko uśpić dziecko.
/ 21.08.2011 23:52
Co zrobić, by dziecko przespało całą noc

Prostym sposobem jest położenie dziecka w kołysce. Jest wygodna i bezpieczna. Przy wyborze kołyski zwróć uwagę na możliwość zawieszenia nad nią karuzeli z zabawkami.

Przed snem  postaraj się o odpowiednie warunki do snu. Utrzymuj stałą temperaturę w pokoju dziecka. Nie powinno być za zimno, ani zbyt gorący Zadbaj, aby łóżeczko, pościel i bielizna Twojego dziecka były zawsze czyste.

Z pewnością w uśpieniu dziecka pomoże ciepła ( nie gorąca) kąpiel. Dziecko się zrelaksuje i uspokoi przy  łagodnej,spokojnej muzyce.

 Ważne jest, żeby usypiać dziecko zawsze o tej samej porze.Tuż prze tym nie rozbudzaj dziecka zbyt aktywną zabawą   Dobre przygotowanie się do tej czynności zapewni spokój i Tobie i dziecku. Organizm  dziecka szybko przyzwyczai się do takiego  planu. 

W ciągu dnia mów do dziecka czule i spokojnie, przytulaj go często . Przekonasz się ,że takie metody zapewnią tobie i dziecku  przespaną noc, bo im więcej spokoju i miłości w ciągu dnia, tym więcej spokoju w nocy.

Zobacz także: Czy wiesz jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w łazience?