POLECAMY

Co zrobić z dzieckiem w Sylwestra?

Sylwester za pasem, a ty zastanawiasz się, jak zorganizować dziecku ten czas? Zobacz nasze propozycje, a z pewnością wybierzesz coś dla siebie i swojego malucha!
Co zrobić z dzieckiem w Sylwestra?

Małe dziecko wymaga opieki, nie można więc zostawić go pierwszej lepszej osobie nawet na jedna noc! Ze starszymi dziećmi jest podobnie, tyle, że one rozumieją już znaczenie sylwestrowej zabawy i same chcą się bawić!

Dziecko nie może spowodować, że kilkanaście sylwestrów z rzędu spędzisz w domu! Dlatego warto skorzystać z kilku rozwiązań. Jakich?

Opiekunka na sylwestrową noc

Opiekunka dla małego dziecka to bardzo dobre rozwiązanie. Często rodzice zastanawiają się, czy nie można zostawić malucha np. z dziadkami. Obarczenie dziadków obowiązkiem opieki nie jest najlepszym rozwiązaniem - oni przecież też mogą mieć plany na udaną zabawę!

Dlatego warto zdecydować się na wybór opiekunki. Jak ją znaleźć?

W Internecie pełno jest ogłoszeń osób, które gotowe są zająć się Twoim maluchem. Pamiętaj jednak, że nie każda z tych osób ma doświadczenie w opiece nad dzieckiem. Często są to osoby bez sylwestrowych planów, które chcą sobie dorobić. 

Najlepiej rozejrzyj się po znajomych - może któryś z nich chciałby zająć się Twoim dzieckiem? A może ma opiekunkę godna polecenia?

W przypadku opiekunki z ogłoszenia (Internetu, gazety) warto sprawdzić jej referencje! Zawsze możesz poprosić o udokumentowanie doświadczenia lub zadać parę pytań, które utwierdzą Cię w przekonaniu, że to właściwa osoba.

Zobacz też : Gdzie najlepiej szukać opiekunki?

Sylwester z dzieckiem

Jeśli Twoi znajomi także borykają się z podobnym problemem może spędzicie sylwestra wspólnie? Czemu nie urządzić sylwestra w domu razem ze znajomymi? To opcja dobra dla starszych i dla młodszych dzieci - będą miały towarzystwo innych dzieci i opiekę rodziców. 

Jeśli Twoje dziecko jest starsze możesz zorganizować dla niego i kolegów imprezę przebierańców lub imprezę tematyczną. Zawsze to jakieś urozmaicenie! Pamiętaj także, aby zorganizować dzieciom odpowiednie do ich wieku jedzenie i picie, a także zabawy! Wtedy z pewnością zajmą się sobą i nie będą przeszkadzać dorosłym w świętowaniu!

Zobacz też : Gry i zabawy na przyjęcie dziecięce

To bardzo bezpieczna opcja dla rodziców bojących się zostawić swojego malca z obcą osobą. A na huczną zabawę przyjdzie czas, gdy maluch podrośnie!

Zabawa sylwestrowa dla dzieci

Coraz popularniejsze staje się organizowanie imprez sylwestrowych dla dzieci. Różne ośrodki wręcz prześcigają się w ofertach!

Najważniejsze w takim przypadku staje się wybranie odpowiedniego "balu" dla maluchów.

Pamiętaj, aby wybrać imprezę odpowiednio do wieku Twojego szkraba. Większość ośrodków oferuje imprezy w odpowiednim przedziale wiekowym. Pamiętaj, że inaczej będzie wyglądała "zabawa" rocznych dzieci, a inaczej np. ośmiolatków!

Ośrodki decydujące się na urządzenie imprezy dla dzieci maja zwykle doświadczenie w opiece nad maluchami. Często są to prywatne przedszkola, ośrodki zabaw lub inne placówki. Pamiętaj, żeby ośrodek był sprawdzony i żeby miał doświadczenie w organizacji takich imprez!

Warto także dowiedzieć się, ile będzie opiekunek na sali, czy będą przewidziane atrakcje związane z puszczaniem fajerwerków, jakie będzie wyżywienie.

Jeśli masz jakieś zastrzeżenia co do planowanego programu zabaw zgłoś je wychowawcom. Zastrzeż np, że nie chcesz, by Twoje dziecko jadło czipsy lub piło colę. Jeśli program wybitnie nie odpowiada Twoim wyobrażeniom o zabawie maluchów lepiej poszukaj innego ośrodka. Po co masz się stresować?

Zdarzyć się też może, że któreś ze znajomych Twojego dziecka ze szkoły lub przedszkola będzie organizować sylwestra w takim ośrodku lub domu. Pamiętaj tylko, aby przed decyzją, czy Twój szkrab będzie mógł się wybrać na taka imprezę, skonsultować się z rodzicami zapraszającego dziecka!

Będziesz wtedy spokojna, że Twój malec będzie pod dobra opieką!

Zobacz też : Nasze dziecko zaprasza lub jest zapraszane

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)