POLECAMY

Gdy malec nie chce się ubierać

Założenie ubranka czy pieluszki często nie jest wcale prostą sprawą. Twój maluch protestuje lub ucieka? Podpowiadamy, jak dopiąć swego.
Gdy malec nie chce się ubierać fot. Fotolia

Problem nr 1 - broni się przed zmianą pieluchy

Zamiast siłować się, zainteresuj go lepiej jakąś zabawką. Smyk na moment skupi wtedy uwagę na czymś innym, a ty w tym czasie zdążysz go przewinąć. Zrezygnuj z ubranek zapinanych w kroku na zatrzaski. Luźne spodenki z gumką w pasie łatwiej jest zdjąć i założyć.

Problem nr 2 - ucieka po kąpieli

Za nic w świecie nie pozwala założyć sobie piżamki? Skuteczne bywa poproszenie małego dezertera o pomoc. Może np. sam wyjąć piżamę z komody czy uczesać się po wyjściu z wanny. Zaabsorbowany ciekawym zadaniem, zapomni o protestach.

Problem nr 3 - nie współpracuje przy porannym zbieraniu się do wyjścia

Błagasz dziecko, by szybciej wciągało rajstopki, bo spóźnicie się do przedszkola? Spróbuj obudzić w malcu ducha rywalizacji („Sprawdźmy, kto pierwszy założy buty”).

Problem nr 4 - nie chce się ciepło ubrać

Na dworze hula wiatr, a pociecha sprzeciwia się założeniu czapki? Upiera się, że wyjdzie na spacer w samym sweterku, bez kurtki? Czasem dobry skutek odnosi propozycja:„Weźmy więc kurtkę ze sobą, założymy ją na podwórku”. Gdy szkrab poczuje przenikliwy chłód, nie trzeba będzie go prosić, aby cieplej się ubrał!

Problem nr 5 - wciąż zdejmuje buty

Nie kupuj tych zapinanych na rzepy. Sznurowane (ukryj końce sznurówek) trudniej zdjąć!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)