POLECAMY

Co wziąć na spacer

Oto 7 rzeczy, o których trzeba pamiętać, wychodząc z domu na spacer z dzieckiem.
Co wziąć na spacer

Wybierając się na spacer, zabierzcie ze sobą:

1. Dobry humor. Narzekanie jest okropnie zaraźliwe i nic, ale to nic nie daje.

2. Odpowiednie do pogody ubranie. Ubierz malca na cebulkę, by w razie potrzeby można było zdjąć albo dołożyć warstwę czy dwie. Nie przesadź, bo przegrzewanie nie służy maluchom tak samo jak narażanie na chłód. Chcesz sprawdzić, czy malcowi jest ciepło? Dotknij jego karku – powinien być suchy i ciepły. Dziecko musi mieć czapkę osłaniającą uszy i szalik albo chustkę. Zabierz ze sobą składaną pelerynkę przeciwdeszczową: gdy zacznie lać, kurtka (nawet ta teoretycznie nieprzemakalna),  może nie wystarczyć.

3.
Kalosze. Chodzi się w nich trudniej niż w zwykłych butach, dlatego może je nosić maluch, który pewnie trzyma się na własnych nóżkach. Najlepsze na jesień są kalosze z ocieplającą wkładką

4. Krem do buzi. Buzię dziecka trzeba chronić nie tylko przed mrozem ale i przed „zwykłym” chłodem. Wybierz krem „na każdą pogodę”.

5. Pieluchy na zmianę. Łatwo je zabrać, tylko jak  zrobić z nich użytek, gdy na dworze jest zimno? No cóż, sprawa nie jest łatwa i czasem trzeba improwizować, np. poszukać kawiarni z toaletą albo założyć czystą pieluchę w samochodzie.

6. Jedzenie, które nie… marznie. Podczas jesiennego spaceru lepiej sprawdzą się chrupki czy herbatniki niż jabłka, które robią się zimne.

7. Termos. Gdy jest chłodno, herbatka, soczek czy woda błyskawicznie robią się lodowate. Styropianowy termos nie dopuści do tego.

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając się na spacer z dzieckiem? Zapytaj na mamacafe.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)