POLECAMY

Co sprzyja otyłości wśród dzieci

Naukowcy dowiedli, że przyczyną nadwagi u dzieci niekoniecznie jest dieta. Zobacz co odkryli!
Co sprzyja otyłości wśród dzieci fot. Panthermedia

Nadwaga u dzieci wcale nie pojawia się przez tłuszcze obecne w jadłospisie - oczywiście pod warunkiem, że są nimi nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3. Zobacz, co decyduje o pojawieniu się nadmiaru kilogramów u maluchów.

* Uwaga na reklamy! Zdaniem brytyjskich naukowców po obejrzeniu kilku reklam żywności dzieci jedzą około 100 proc. więcej niż np. po reklamach zabawek. Poza tym apetyt rośnie wraz z kilogramami. Szczuplejsze maluchy po reklamach jedzą tylko 84 proc. więcej.

* Dzieci tyją podczas wakacji i to trzy razy szybciej niż w czasie roku szkolnego - tycie „najlepiej” wychodzi maluchom, które już miały nadwagę. Naukowcy z USA dowiedli, że winien jest nadmiar troski rodziców o „dobre” odżywianie dzieci oraz brak aktywności fizycznej, przesiadywanie przed komputerem i przed telewizorem. Aby temu zapobiec zadbaj o aktywny wypoczynek dziecka!

* Sen odchudza. Podczas snu wydziela się mniej greliny - hormonu, który powoduje, że bardziej chce się jeść. U wyspanych dzieci spada również apetyt na słodycze, a znacznie rośnie ochota na ruch. Z tego powodu od najmłodszych lat jak najczęściej staraj się wraz z dzieckiem spędzać czas na placu zabaw czy basenie. Wyjdzie to na zdrowie nie tylko jemu, ale również tobie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)