POLECAMY

Co robić, gdy dziecko ma chorobę lokomocyjną?

Choroba lokomocyjna może uprzykrzyć nawet najwspanialszy wyjazd. Istnieją jednak sposoby na zneutralizowanie przykrych dolegliwości.

Sprawdź warunki, jakie panują w samochodzie, które mogą być przyczyną wystąpienia u dziecka objawów choroby lokomocyjnej np.: zła wentylacja, przedostająca się woń spalin itp. Wyeliminuj maksymalnie ich niekorzystny wpływ.

Staraj się nie stresować malucha i nie wywierać na nim niepotrzebnej presji. Niech przed wyjazdem panuje luźna i swobodna atmosfera, która zapewni dziecku wewnętrzny komfort.

Przed wyjazdem dopilnuj by maluch zjadł lekkostrawny posiłek. Jeśli to dłuższa podróż jako prowiant nie zabierajcie ze sobą słodyczy czy napojów gazowanych.

Przygotuj się na przykrą ewentualność, lepiej zawczasu zapobiegać tym przykrym sytuacjom. W aptekach istnieje szeroka gama środków przeciwdziałających objawom choroby lokomocyjnej np.: popularny Aviomarin.

Czasem sam widok szybko przesuwającego się krajobrazu wywołuje w dziecku mdłości i wymioty, dlatego ustaw fotelik na środkowym siedzeniu jak najdalej od okna. Możesz wziąć ze sobą płytę z nagraną bajką, która pochłonie jego uwagę lub sprawi, że całą podróż prześpi.

Jeśli jest taka możliwość dopilnuj by w samochodzie było uchylone okno, aby do środka dostało się świeże powietrze; to powinno poprawić stan samopoczucia malucha.

W razie potrzeby przygotuj się na przykrą ewentualność, zabierając ze sobą plastikowe torebki, papierowy ręcznik czy ubranko na zmianę, a także wodę mineralną i cukierki miętowe.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)