POLECAMY

"Claude Monet i jego magiczny ogród"

Zabierz dziecko w podróż po historii światowego malarstwa. Z serii "Wielcy malarze dla dzieci" "Claude Monet i jego magiczny ogród".
"Claude Monet i jego magiczny ogród" fot. Wydawnictwo Stardust Media

Do księgarń trafił drugi tom kolekcji książek dla dzieci o mistrzach malarstwa. Czytelnicy docenili już przepiękną grafikę oraz poruszającą historię o spotkaniu chłopca z malarzem opowiedzianą w książce “Van Gogh, Kamil i słoneczniki”. Teraz na najmłodszych i ich rodziców czeka przygoda w ogrodzie wielkiego impresjonisty Claude’a Monet’a.

O książce:
Gdy Julia trafia do tajemniczego ogrodu, spotyka starszego pana sadzącego kwiaty. Jak się później okazuje, miły ogrodnik to Claude Monet. Zabiera on dziewczynkę na wyprawę po swoim magicznym ogrodzie. Razem odwiedzają pracownię malarza, spacerują po japońskim mostku i pływają łodzią po stawie wśród lśniących lilii.

Recenzje:
Edukację kulturalną dziecka można rozpocząć już w wieku przedszkolnym. Dowodem na to jest seria książek Laurence’a Anholta. Znakomita propozycja dla rodziców, którzy w atrakcyjny sposób pragną rozbudzać wyobraźnię i twórcze myślenie swoich dzieci.
Ewa Ulrich-Załęska, psycholog dziecięca (współautorka książki „Czupury i inne zabawy z wyobraźnią")

Staranne opracowanie szaty graficznej, ciekawe historie i wybór reprodukcji najważniejszych obrazów nie tylko zaowocuje zapamiętaniem przez młodych czytelników postaci wielkich malarzy, ale też z pewnością zachęci ich do kontaktu ze sztuką w przyszłości. A to bezcenne!
Maria Świerżewska, historyk sztuki (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki)

O serii:
„Wielcy malarze dla dzieci”
to niezwykła seria 7 tytułów, z których każdy jest graficzną opowieścią o jednym z największych malarzy wszechczasów. Opowiadania zostały stworzone na motywach życiorysów artystów, a grafikę wzbogacono o przełomowe obrazy każdego z nich. Książki na pewno zainteresują rodziców, którzy są świadomi wartości edukacji estetycznej i od najmłodszych lat chcieliby zapoznawać dzieci z dziedzictwem światowej kultury.

Seria o malarzach Laurenca Anholta osiągnęła na świecie status bestsellerów. 

Walory artystyczne serii:
- szata graficzna nawiązująca klimatem i stylem do dzieł opisywanego artysty
- ilustracje imitujące odręczny rysunek artysty, wypełniony farbami akrylowymi lub pastelami
- żywe kolory działające na wyobraźnię i emocje czytelników
- obszerne pogodne ilustracje  stanowiące doskonałe uzupełnienie treści
- reprodukcje obrazów – arcydzieł malarstwa wplecione w autorskie grafiki rysownika (miejscami fotografie dokumentalne)

Walory edukacyjne serii:
- łatwy i przyjazny sposób na przekazanie dziecku, jak fascynującą sztuką jest malarstwo
- wspieranie rozwoju plastycznego i estetycznego dziecka poprzez pogłbianie jego wiedzy oraz świadomości artystycznej
- spójne połączenie barwnego, urzekającego obrazu z niebanalną treścią działającą na emocje
- możliwość poznania życiorysów poszczególnych malarzy (na ostatniej stronie każdej książeczki znajduje się porcja konkretnych informacji o malarzu napisana w formie zrozumiałej dla najmłodszych czytelników)
- zapoznanie z technikami malarstwa poszczególnych artystów


O autorze:
Laurence Anholt
  – autor lub współpółautor (napisanych z żoną Catherine) ok. 100  ilustrowanych książeczek dla dzieci publikowanych w 40 krajach na całym świecie.  Wiele tytułów autorstwa tego uznanego w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych pisarsko-ilustratorskiego tandemu wyróżnionych zostało nagrodami, m.in. Nestle Smarties Gold Award 2001. Absolwent The Royal Academy of Art w Londynie. Sam też malarstwo wykładał, był nauczycielem plastyki. Podczas pracy zauważył, że dzieci interesują się sztuką, a nawet kierunkami w malarstwie. Żeby przybliżyć temat, opowiadał im historie, które przerodziły się w pomysł na książkę. Tak powstała seria „Anholt’s Artists”, czyli „Wielcy malarze dla dzieci“.

"Claude Monet i jego magiczny ogród", Wydawnictwo Stardust Media

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)