„Nienawidzę telefonu mamy” - napisał chłopiec w wypracowaniu. Jego praca stała się HITEM internetu

Pozornie zwyczajne zadanie domowe trafiło do internetu. Powód? Pokazuje, w jaki sposób dzieci postrzegają rodziców, którzy nieustannie korzystają ze smartfonów.
Marta Kosakowska / 8 miesięcy temu
Kobieta pracuje przy laptopie i rozmawia przez telefon. Obok siedzi chłopiec. fot. Adobe Stock

Uczniowie drugiej klasy szkoły podstawowej otrzymali zadanie opisania wynalazku, którego nie lubią. Mogło to być cokolwiek, co ich zdaniem - nigdy nie powinno zostać wynalezione. Ku zaskoczeniu nauczycielki, 4 z 21 uczniów wskazało na... smartfon. Wypracowanie pewnego chłopca było szczególnie poruszające. Wskazał on na nadmierne korzystanie z tego urządzenia przez rodziców.

Sytuacja miała miejsce w Luizjanie w Stanach Zjednoczonych. Nauczycielka o imieniu Jen poprosiła swoich uczniów, w wieku 7-8 lat, o krótką pracę pisemną. Kiedy przeczytała, co napisały dzieci, postanowiła podzielić się tym z internautami. Wrzuciła do sieci zdjęcia wypracowania chłopca, który w mocnych słowach opisał swoje uczucia do... telefonu komórkowego swojej mamy.

Gdybym miał powiedzieć, którego wynalazku nie lubię, to byłby to telefon. Nie lubię telefonu, bo rodzice używają go cały dzień. Telefon może być naprawdę złym nawykiem. Nienawidzę telefonu mamy. Chciałbym, żeby go nie miała. To wynalazek, którego nie lubię
- czytamy w wypracowaniu.

Jednak to nie wszystko. Żeby jeszcze bardziej podkreślić swoją niechęć do smartfona mamy, chłopiec pod tekstem dorysował smutną buźkę z napisem "nienawidzę tego". Dodał też przekreślony rysunek smartfona.

Gdzie składać wniosek na 300 plus? Najważniejsze zasady i terminy programu wyprawek szkolnych

Nauczycielka opublikowała pracę chłopca na Facebooku. Wpis udostępniło 250 tys. osób. Sprawę nagłośniły zagraniczne media. Kobieta usunęła już swój post, jednak temat nadal krąży po sieci, skłaniając wielu rodziców do refleksji.

Źródło: BBC, polsatnews.pl

Droga Czytelniczko! Chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie lepszy serwis! Co lubisz na Polki.pl, czego Ci u nas brakuje. To zajmie tylko 3 minuty. KLIKNIJ >> ANKIETA

Przeczytaj:
Czy urlop wychowawczy jest płatny?
Na pewno cię zaskoczą! Oto najbardziej nietypowe imiona zgłaszane do USC

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 miesięcy temu
Polecam przeczytać: https://arturtopolski.pl/dieta-odchudzajaca-dietetyk-online/