POLECAMY

Wirtualny świat dla dziecka

Kampania "Patrz w co gram" ruszyła! Dzięki niej uchronisz swoje dziecko przed zagrożeniami płynącymi z wirtualnego świata.
Wirtualny świat dla dziecka fot. Panthermedia

Mama jest strażniczką domowego ogniska. Zawsze przyjazna i pełna ciepła sprawia, że dzieci lgną do niej i dzielą się z nią swoimi największymi sekretami. Spędzając razem dużo wolnego czasu warto skupić uwagę na tym, czy nasze dzieci w bezpieczny sposób korzystają z różnych form rozrywki, czy służą one właściwemu rozwojowi oraz czy są odpowiednie dla wieku dziecka.

O kampanii "Patrz w co gram"

Kampania „Patrz w co gram”, realizowana pod patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu Do Spraw Równego Traktowania, ma na celu uświadomienie mamom ich ogromnego wpływu na to jak i czym bawią się ich dzieci. Zdaniem znanej prezenterki i jednocześnie matki, Anny Popek, słowa uczą, ale to przykłady pociągają. Dlatego nie wolno pozostawiać dziecka samemu sobie w żadnej dziedzinie - od sprzątania, wspólnego gotowania aż po wspólne oglądanie telewizji albo granie w gry komputerowe.

Skąd pomysł na kampanię?

W dzisiejszych czasach często zdarza się, że zabiegani i zajęci innymi sprawami bezwiednie wręczamy dzieciom gry wideo. Są one jedną z  najpopularniejszych form rozrywki, ale nie zawsze udaje nam się sprawdzić, co kryje się w kolorowym pudełku, które zdejmujemy 
ze sklepowej półki. Gry edukują i uczą logicznego myślenia, ale mogą również stać się źródłem potencjalnych zagrożeń.

Gwarancją, że do tego nie dojdzie, jest system oznaczeń programów PEGI. Został on stworzony przez samych producentów i dystrybutorów gier, którym zależało na bezpieczeństwie najmłodszych użytkowników. System objaśnia w prosty i przystępny sposób, które gry bez obaw można wręczać dzieciom. Dzięki PEGI nie musimy już bać się o nieodpowiedni wpływ zawartych 
w programach przekazów na psychikę i zachowania najmłodszych.

O systemie oznaczeń PEGI

PEGI pozwala stwierdzić, czy gra jest właściwa dla osoby w danym wieku. To czytelna informacja na opakowaniu, dzięki której każdy nabywca wie czego się spodziewać w grze i dla kogo ona jest przeznaczona. PEGI zostało przygotowane przez psychologów, pedagogów, medioznawców i innych specjalistów, dzięki czemu można mu zaufać.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)