Pieniądze. fot. Adobe Stock

Będzie 1000 plus zamiast 500 plus? PiS pracuje nad nowym programem. Szczegóły

Będzie program Rodzina 1000 plus? Prawo i Sprawiedliwość pracuje nad podwyższeniem kwoty świadczenia rodzinnego.
Marta Kosakowska / 06.08.2018 12:56
Pieniądze. fot. Adobe Stock

PiS chce podnieść kwotę świadczenia na dzieci. Partia pracuje nad korektą w programie 500+. Chce zmiany kwoty z dotychczasowych 500 zł na jego dwukrotność, czyli 1000 zł. O nowym pomyśle Prawa i Sprawiedliwości poinformował poseł Janusz Szewczak w rozmowie z „Super Expressem”.


Jak złożyć wniosek o 500 plus?

Będzie 1000+ na dziecko?

Program „Rodzina 500 Plus” to jeden z flagowych pomysłów PiS. Jego celem jest wsparcie finansowe dla rodzin, wychowujących co najmniej dwoje dzieci. Partia chce, by już wkrótce kwota świadczenia znacząco wzrosła.

Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus. Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Jestem za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin. I myślę, że 1000 plus to byłby dobry pomysł
- powiedział Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej komisji finansów na łamach „Super Expressu”.

Kwota programu może zostać poniesiona już od kolejnej kadencji sejmu. Warto pamiętać, że na razie jest to tylko pomysł. Do wprowadzenia zmian jeszcze daleko.

Tym się wygrywa wybory. Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne
- anonimowo powiedział na łamach tabloidu jeden z polityków PiS.

Następne wybory parlamentarne odbędą się w 2019 roku.

Źródło: se.pl

Przeczytaj:
Urząd zgubił wniosek. Matka czwórki dzieci nie dostała 500+
Rodzice ze Szczecina dostaną 20 tysięcy złotych. Wszystko dlatego, że urodziły im się czworaczki