"Bądź piękna - sekrety makijażu"

"Bądź piękna - sekrety makijażu"

Książka Roberta Jonesa uczy odkrywać nasze prawdziwe piękno.
/ 15.11.2007 17:21
"Bądź piękna - sekrety makijażu"
Autor jest międzynarodowej sławy artystą wizażu. W tej książce zdradza wiele makijażowych sztuczek, dzięki którym każda zwyczajna koieta może poczuć siłę swej urody - wydobytą i podkreśloną odpowiednio użytymi kosmetykami.

"Przez wiele lat byłem otoczony przez piękne, silne kobiety i wszystkie one miały ogromny wpływ na moje pojęcie piękna. Moja edukacja w sferze piękna rozpoczęła się od studiów malarskich. Myślę, że to dzięki nim tak bardzo zwracam uwagę na odcienie, półtony i łączenie kolorów w makijażu. Mój dziadek ze strony matki był utalentowanym artystą malarzem, więc kiedy moja mama spostrzegła, że odziedziczyłem podobny dar, od dziecka zachęcała mnie do rozwijania go. Już w szóstej klasie szkoły podstawowej dostałem stypendium pozwalające mi studiować malarstwo i rzeźbę w Muzeum Sztuk Pięknych w Huston" - Robert Jones.

Poznaj fragment książki! Robert Jones, "Bądź piękna - sekrety makijażu", ABE Dom Wydawniczy, Warszawa 2007 r.:

Rozdział I - Prawdziwe piękno
Ta książka jest o Tobie – o tym, kim jesteś, kim chcesz być i kim możesz być. Moim zdaniem każda kobieta jest piękna. To tylko kwestia rozpoznania tego piękna w sobie i skoncentrowania się na nim.
Piękno kobiety to wcale nie perfekcyjnie symetryczna twarz. Oczywiście wspaniale jest, gdy kobieta obdarzona jest wyjątkową urodą; jednak nie wszystkie kobiety, z którymi zetknąłem się podczas mojej wieloletniej pracy jako profesjonalny wizażysta, były nieskazitelnie piękne. Najpiękniejsze kobiety, które widziałem lub, z którymi miałem przyjemność pracować, są piękne, bo promienieją pięknem wewnętrznym. Piękno widoczne jest w wyrazie twarzy, w jej charakterze – nie tylko w jej symetrii. Nie ma znaczenia czy jesteś niska czy wysoka, czy ważysz dużo czy mało, czy wyglądasz jak modelka lub sławna aktorka. Twoje piękno leży w Twojej świadomości, poczuciu własnej wartości i – właściwej tylko Tobie – magnetycznej osobowości. Myślę, że to właśnie poczucie własnej wartości – wiara w siebie – stanowi najważniejszy element prawdziwego piękna człowieka.
Napisałem tę książkę, aby pomóc Ci wydobyć piękno, które nosisz w sobie. Chciałbym wzmocnić Twoją wiarę w siebie, w Twój wygląd zewnętrzny. Chcę Ci pomóc nauczyć się takiego makijażu, który wydobędzie i podkreśli Twoje atuty.
Niektóre kobiety myślą, że sztuka makijażu jest dla nich zbyt trudna; okazuje się jednak łatwa, gdy rozłoży się ją na czynniki pierwsze. Tajemnica dobrego makijażu to kwestia stosowania właściwych produktów, dobrej jakości akcesoriów i odpowiednich technik nakładania kosmetyków.
Najważniejsze jest, byś była świadoma swojego piękna. Gdy zidentyfikujesz swoje atuty i zaakcentujesz je – będziesz nie tylko wyglądała piękniej, ale będziesz też czuła się piękniejsza.
Uwielbiam zawód wizażysty, zwłaszcza w chwilach, gdy widzę, jak moja praca poprawia wizerunek moich klientek w ich własnych oczach, gdy po wizycie u mnie czują się dużo lepiej we własnej skórze. Bez względu na to, ile masz lat, dobrym makijażem, który podkreśli blask Twoich oczu i wydobędzie zdrowy koloryt skóry, możesz stworzyć wokół siebie aurę pewności siebie, która będzie przyciągać ludzi.

Mniej znaczy więcej
Nowoczesny makijaż jest prosty i naturalny – chodzi o to, żeby pierwszym elementem, który się zauważa, była sama twarz, a nie makijaż. Kosmetyki są po to, abyś podkreśliła cechy, którymi obdarzył cię Bóg, a nie po to, by je zmieniać. Naturalny makijaż wcale jednak oznacza, że masz przez cały dzień wyglądać blado i niepozornie. Mówiąc o prostocie i naturalności w makijażu mam na myśli to, że paleta kolorystyczna kosmetyków, których używasz, powinna być dopasowana do Twojej cery i zmieniać się wraz z porami roku, dostosowując się do zmian w naturalnym odcieniu skóry. Czasami zdarza mi się spotkać kobietę, po której widać, że włożyła z pewnością wiele wysiłku w wykonanie makijażu, ale wybrała nieodpowiedni kolor podkładu lub użyła zbyt ciemnej czy zbyt jaskrawej szminki. Maksyma "mniej znaczy więcej" sprawdza się, bowiem znakomicie w sztuce wizażu.
Makijaż ma z definicji być piękny, a w pięknym makijażu chodzi o odpowiedni dobór kolorów i nakładanie ich w odpowiednich miejscach – nigdy o to, jak dużo kosmetyku nałożysz. Twarz nie jest formą płaską, nie maluj jej, więc tak jakby nie miała głębi. Esencją i celem makijażu jest, bowiem artystyczne modelowanie twarzy i akcentowanie jej walorów.

Makijaż poprawia wizerunek
Pamiętaj o tym, że w makijażu oraz w pojęciu piękna w ogóle istnieje bardzo mało niepodważalnych i jedynie słusznych zasad. Piękno widać w oczach patrzącego. A, jako że piękno jest pojęciem subiektywnym, wszystko, o czym piszę w tej książce, to jedynie moje osobiste wrażenia i poglądy. Każdy profesjonalny wizażysta ma swój indywidualny styl, podobnie zresztą jak każda z Was. Mój styl został opisany przez wielu jako "olśniewająca dziewczyna z sąsiedztwa" – stylizuję, bowiem kobiety tak, by wyglądały olśniewająco, ale nie niedostępnie, by były glamour... Chcę pomóc Ci odkryć Twój indywidualny styl. Bez względu na porę roku czy okazję, piękny makijaż podniesie Twoje własne poczucie wartości, co z kolei sprawi, że poczujesz się dobrze we własnej skórze, a to poczucie będzie z Ciebie emanować jako Twoje prawdziwe piękno. Czytaj, więc dalej – eksperymentuj z makijażem – baw się nim, a razem odkryjemy w Tobie piękną i bardziej pewną siebie osobę.
Makijaż ma z definicji być piękny, a w pięknym makijażu chodzi o odpowiedni dobór kolorów i nakładanie ich w odpowiednich miejscach – nigdy o to, jak dużo kosmetyku nałożysz. (...)