POLECAMY

Jak pomóc dziecku z astmą w szkole?

Twój maluch cierpi na astmę? Zobacz, jak jako rodzic możesz mu pomóc w normalnym funkcjonowaniu w szkole.
Jak pomóc dziecku z astmą w szkole? fot. Fotolia

Alergia i astma to choroby, które mogą wpływać na funkcjonowanie dziecka w szkole, dlatego nie powinny być bagatelizowane. Zobacz, jak możesz pomóc choremu dziecku!

1. Zainteresuj się immunoterapią

Rodzice powinni pamiętać o możliwości zmniejszenia ryzyka wystąpienia astmy poprzez leczenie alergii, czyli immunoterapię. Bezpieczną i bezstresową metodą jest bezinwazyjne odczulanie za pomocą szczepionki podawanej pod język w kroplach lub tabletkach.2. Zadbaj o spokój dziecka i obserwuj je!

Astma może wywoływać u dziecka negatywne reakcje na stres, lęk, czy chwiejność emocjonalną. Niektóre dzieci z astmą mogą mieć trudności z nawiązaniem dobrych relacji z rówieśnikami. Choć nie jest to regułą, warto obserwować dziecko i przede wszystkim z nim rozmawiać.

3. Poinformuj pedagogów o chorobie dziecka

Nauczyciel, który nie wie, że dziecko jest przewlekle chore, nie zdaje sobie sprawy, że w pewnych okresach roku, czy na pewnych etapach leczenia, może ono mieć obniżoną wydolność i to nie tylko fizyczną, ale też intelektualną.
 Dziecko może też nie akceptować swojej choroby, czy wręcz wstydzić się jej - a to przekłada się na wyniki w nauce.

4. Nie zakazuj uprawiania sportu wraz z innymi dziećmi

To, że dziecko z astmą nie powinno ćwiczyć jest mitem. Dużym problemem jest nadużywanie przez rodziców zwolnień z zajęć wychowania fizycznego. Ćwiczenia fizycznie wpływają korzystnie na zdrowie i wydolność organizmu. Astma nie przeszkodziła np. wielu sportowcom w zdobyciu tytułu mistrza świata. Dlatego dziecko chore powinno ćwiczyć, oczywiście przestrzegając zaleceń związanych z przebiegiem i leczeniem choroby.

napisane na podstawie informacji prasowej odczulanie.info
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)