POLECAMY

Akcja Pogromcy Zarazków

Ponad 39 tys. dzieci z całej Polski weźmie udział w programie edukacyjnym „Pogromcy zarazków”. Jest to ogólnopolska inicjatywa promująca prawidłowe nawyki higieniczne.
Akcja Pogromcy Zarazków fot. Fotolia

Ponad 39 500 dzieci z 670 przedszkoli z całej Polski weźmie udział w programie edukacyjnym „Pogromcy zarazków”. Jest to ogólnopolska inicjatywa promująca prawidłowe nawyki higieniczne, zainicjowana przez markę Dettol pod patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Jaki jest cel programu?

Projekt wpisuje się w program edukacji zdrowotnej przedszkolaków, szczególnie 
zaś w utrwalanie prawidłowych nawyków higienicznych od najmłodszych lat. Został opracowany przez specjalistów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wraz z zespołem ekspertów w dziedzinie metodyki nauczania przedszkolnego.

Prawidłowe nawyki higieniczne rozwijane są od najmłodszych lat. A decydujący wpływ na ich kształtowanie mają w tym czasie rodzice, opiekunowie i wychowawcy przedszkoli – mówi prof. Bogumiła Litwińska, kierownik Zakładu Wirusologii, NIZP-PZH. Dlatego właśnie wszystkie zgłoszone do programu placówki już w listopadzie rozpoczęły praktyczną edukację w zakresie prawidłowych praktyk higienicznych.

Akcja Pogromcy Zarazków - dla kogo?

Program adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich wychowawców, rodziców i opiekunów. Celem zajęć jest praktyczne wprowadzenie zagadnień związanych z higieną. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, dlaczego należy dbać o czyste ręce. Usłyszą również kiedy, w jakich sytuacjach oraz jak prawidłowo je myć. A ponieważ aż 80% infekcji przenoszonych jest przez dłonie, regularne ich mycie jest najprostszą profilaktyką.

Też chcesz wziąć udział?

Zainteresowane przedszkola wciąż mogą zgłaszać się do programu, a tym samym uzyskać dostęp do materiałów edukacyjnych na stronie internetowej programu. Pakiet edukacyjny składa się z: plakatu informacyjnego dla placówki, poradnika dla nauczyciela zawierającego scenariusze zajęć oraz ulotki informacyjnej dla rodziców.

Wszelkie szczegóły dotyczące programu edukacyjnego dostępne są na stronie www.pogromcyzarazkow.pl.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
moją Olę od małego uczę jak ważne jest mycie rąk. Teraz to i tak łatwiejsze bo mydełka ładniej pachną, są w ładnych opakowaniach i dzieci są ich ciekawe. Teraz absolutnym naszym faworytem jest pingwin z mydełka carex dla dzieci :)