POLECAMY

A może agroturystyka

Wakacje na wsi to obecnie jedna z częściej wybieranych form wypoczynku rodzinnego. Stosunkowo niedroga, szybko rozwijająca się baza agroturystyczna, oferuje mieszkańcom miast coraz więcej atrakcji i przeżywa dzisiaj prawdziwe oblężenie.
A może agroturystyka

Wiejski krajobraz jest z pewnością na stałe wpisany w wspomnienia niejednej osoby sięgającej pamięcią do dziecięcych wakacji. Dlatego z tym większym sentymentem powracamy do tego, co bliskie nam samym. Choć sposoby organizowania urlopów uległy radykalnej zmianie i sięgają coraz odleglejszych zakątków świata, nie powinniśmy rezygnować z tej przyjemnej formy odpoczynku, jaką daje nawet kilkudniowy pobyt na wsi.

Gdzie na wakacje? – na wieś oczywiście, czyli agroturytyka

Możliwości wyboru jest sporo. Możecie ograniczyć się do odwiedzin rodziny lub znajomych mieszkających za miastem, zorganizować wycieczkę krajoznawczą lub skorzystać z szerokiej gamy ofert, łączących dobry relaks z aktywnym wypoczynkiem. Proponujemy skorzystać z ostatniej opcji. Od Bałtyku aż po Tatry znajdziecie gospodarstwa zachęcające do wykupienia noclegów w tradycyjnych domostwach, blisko lokalnych karczm, malowniczych łąk, pól i lasów. Oferują one także szeroką gamę atrakcji.

Pasące się w zagrodach zwierzęta zainteresują wszystkie dzieci, a możliwość wydojenia krowy lub kozy przyciągnie uwagę nawet najbardziej wymagających maluchów! Jak grzyby po deszczu powstają szkółki jeździeckie, w których starsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na końskich grzbietach. Wizyta w prawdziwej stajni będzie dla najmłodszych nie lada gratką! Gospodarz chętnie opowie, co źrebaki lubią najbardziej, nauczy jak pielęgnować końskie włosie oraz pokaże podkowy przynoszące szczęście.

Blisko natury - agroturystyka

Wspólne spacery po okolicy będą doskonałą okazją do zapoznania się z nazwami gatunków ptaków, drzew i kwiatów.

Urządzenie zawodów w robieniu najpiękniejszego wianka powinno zachęcić do szukania różnorodnych roślin i nazywania poszczególnych z nich. Bajeczna polana pełna kolorów lub świeża trawa w owocowym sadzie będą idealne na popołudniowy piknik, bogaty w lokalne przysmaki. Dodatkowo każda gospodyni z przyjemnością poczęstuje Was wyrobami własnej roboty.

Dobrze wiecie, że pachnące spiżarnie oraz urokliwe kredensy skrywają w sobie najsmaczniejsze tajemnice! Warzywne przetwory, smakowite konfitury, złociste miody, aromatyczne marynaty, domowe wypieki i wiele innych kulinarnych cudów będzie czekać na wielkie apetyty! Warto też zajrzeć do miejscowych karczm i zajazdów, które serwują świeże potrawy przygotowywane z własnych produktów spożywczych. Wystarczy zapytać właściciela domu, w którym nocujecie, a ten z pewnością wskaże Wam miejsce godne polecenia.

Wakacje ze sztuką - agroturystyka

Wczasy rodzinne na wsi to doskonała okazja pokazania maluchom sztuki rękodzielniczej oraz procesu jej wyrobu. Można znaleźć domostwa lub pradawne osady, przy których działają pracownie artystyczne. Powstają w nich gliniane naczynia, rzeźby w drewnie, tkaniny, biżuteria i wiele innych pasjonujących przedmiotów codziennego użytku. Sezonowo odbywają się również warsztaty pracy twórczej dla młodszych i starszych dzieci, na które nie brakuje chętnych.

Polecamy: Dobra seria na wakacje

Bardzo popularne są festiwale tematyczne nawiązujące do kultur mniejszości etnicznych i narodowych oraz tradycji starosłowiańskiej. Towarzyszą im liczne atrakcje – strzelanie z łuku, wybijanie monet, prace w stajniach i kuźniach, konne przejażdżki oraz tańce.

Na wspólne rozmowy oraz radosne śpiewy polecamy miejsce przy ognisku, którego ciepło i magia zawsze przyciąga.

Czytaj także: Jak uniknąć histerii dziecka

Wakacje rodzinne na wsi mają do zaoferowania naprawdę bardzo wiele. Nie zależnie od wieku Waszych pociech są wspaniałą okazją zarówno do odpoczynku i refleksji, jak i do kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Świeżego powietrza, klimatycznej aury oraz zdrowego jadła starczy dla wszystkich. Wybór należy do Was!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)