5 wycieczek, o których marzy każde dziecko

Chcesz zabrać dziecko na niezapomnianą wycieczkę? Wybierzcie się do dziecięcego parku rozrywki. Przed wami 5 propozycji wyjazdów do Disneylandu, Tropical Islands, Legolandu, Heide-Parku i Delfinarium. Warto spełniać dziecięce marzenia!

Chcesz zabrać dziecko na niezapomnianą wycieczkę? Wybierzcie się do dziecięcego parku rozrywki. Przed wami 5 propozycji wyjazdów do Disneylandu, Tropical Islands, Legolandu, Heide-Parku i Delfinarium. Warto spełniać dziecięce marzenia!

kolaż - najlepsza wycieczka dla dziecka

Zabawa jest pierwszą i najważniejszą czynnością dziecka. Uczy, rozwija, uwalnia od napięć, wyzwala radość. Jeśli więc dysponujemy odpowiednimi środkami, choć raz zabierzmy dziecko do dziecięcego parku rozrywki. Okazja na pewno się znajdzie: okrągłe urodziny, komunia, wakacje za granicą. Taka wycieczka to niezapomniany prezent, który dziecko będzie wspominać przez długie lata.

 

Disneyland

Disneyland

Fot. disneylandparis.com

Wizyta w paryskim Disneylandzie to niezapomniana przygoda w towarzystwie ulubionych postaci bajkowych. Dziewczynki mogą odwiedzić domek krasnoludków i pałac Królewny Śnieżki, pójść na bal z Kopciuszkiem i pobuszować w dżungli z Pocahontas. Chłopcy z pasją oddadzą się akcji ratowania zabawek z Buzzem Astralem, zrobią psikusa Kaczorowi Donaldowi i popłyną łodzią Piratów z Karaibów.

Disneyland podzielony jest na 3 strefy: Park Rozrywki - Disneyland Park, Miasteczko Filmowe – Walt Disney Studios Park i część rozrywkową – Disneyland Village. W strefie pierwszej odbywają się słynne parady figur i postaci znanych z bajek Disneya. Można przywitać się z Mikim i Minnie, poprosić o autograf Pieska Pluto i zrobić sobie zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem. W strefie drugiej dzieci odkrywają magiczny świat kina i telewizji, dowiadują się jak tworzy się bajki i filmy Disney'a. W strefie trzeciej oddają się zabawie na karuzelach i innych atrakcjach, z których najpopularniejsze to: Fantasyland - rejs przy muzyce dookoła Disneylandu, Discoveryland – przygoda kosmiczna, Frontierland – szybka podróż pociągiem, Adventureland – rejs po krainie piratów.

Toy Story

Fot. disneylandparis.com

 

Tropical Islands

Tropical Island

Fot. tropical-islands.de

Nie trzeba jechać na tropiki, by poczuć się jak w tamtym klimacie. Pobyt w Tropical Islands to dobra zabawa dla całej rodziny. Dorośli mogą poopalać się na plaży i zrelaksować w kompleksie wellness, a dzieci poszaleć w basenach z licznymi atrakcjami. Do wyboru mają m.in.: ścianki wspinaczkowe, rowery wodne, trampoliny, łodzie „bumper boats”, gokarty oraz największą w Niemczech zjeżdżalnię, na której jedzie się z prędkością do 70 km/h. Najmłodsze dzieci mogą pluskać się w brodziku dla dzieci, a na piaszczystej plaży pod palmami budować zamki i twierdze z piasku. W Tropical Islands panuje temperatura rzędu 26°C i przyjemna wilgotność powietrza od 40 do 60 %. System oświetlenia pośredniego wraz z membraną przepuszczającą promienie UV umożliwiają opalanie się.

rowery wodne w Tropical Islands

Fot. tropical-islands.de

 

Legoland

wejście do Legolandu

Fot. legoland.dk

Fanów klocków Lego na pewno ucieszy wycieczka do największego na świecie Legolandu, który znajduje się w Danii (nieco mniejsze są we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii). Jeśli ktoś myśli, że zwiedzanie polega wyłącznie na podziwianiu „architektury klockowej”, to grubo się myli. Hasłem przewodnim tego parku jest: prędkość, akcja i emocje dla całej rodziny. W Legolandzie znajdują się atrakcje na lądzie, pod wodą i w powietrzu. Dzieciom najbardziej podoba się park miniatur, karuzele, spływy wodne, rollercoaster. Dużą popularnością cieszą się także spektakle z udziałem aktorów oraz animacje, np. dzieci mogą wziąć udział w bitwie morskiej z ”prawdziwymi”piratami, płynąć łodzią podwodną w towarzystwie rekinów, zrobić pierwsze prawo jazdy na „prawdziwy” samochód lub sprawdzić się jako pilot samolotu.

Kolejka w Legolandzie

Fot. legoland.dk

 

Heide-Park

Piraci w Heide-Parku

Fot. heide-park.de

Nie ma to jak wesołe miasteczko z odrobiną adrenaliny. W Niemczech największymi centrami rozrywki są Europa-Park i Heide-Park. Ten drugi posiada atrakcje dla osób w każdym wieku: od teatrzyków i spokojnych kolejek dla maluszków aż po ogromne rollercoastery, rwące rzeki, spływy pontonami i diabelskie młyny dla starszaków. Park dzieli się na 4 strefy z atrakcjami tematycznymi: Zatoka piratów, Kraina zapomnienia, Dziki zachód, Transylwania – każdy znajdzie coś dla siebie. Największą kolejką jest tzw. Krake. Jest ona pierwszą w Niemczech, a drugą w Europie kolejką typu Dive-Coaster. Kąt spadu wynosi 90°, a rozpędza się do 100km/h!

kolejka Krake

Fot. heide-park.de

 

Delfinarium

pływanie z delfinami

Fot. plywaniezdelfinami.pl

 

 

Jeśli zapytacie dziecko, które zwierzę najbardziej lubi, wymieni jedno z poniższych: pies, kot, koń i delfin. Dzieci kochają te ostatnie i marzeniem wielu z nich jest wycieczka do delfinarium. Organizując taki wyjazd, warto zwrócić uwagę, by w ofercie była możliwość bezpośredniego kontaktu dziecka z delfinem. Delfinoterapia to jeden z najprzyjemniejszych sposobów terapii z udziałem zwierząt. Reakcje tych ssaków zbliżone są do zachowań małego dziecka, dzięki czemu dzieci z ufnością przytulają się do delfinów i nawiązują z nimi bliski kontakt. Pływanie z delfinami wyzwala od napięć psychicznych, uwalnia od stresu i daje mnóstwo radości. Najbardziej polecanymi miejscami, które umożliwiają pływanie z delfinami są: Algavare i Wyspy Azorskie w Portugalii, Lazurowe Wybrzeże we Francji, Aquatoria na Ukrainie, Eliat w Izraelu, Torvaianica we Włoszech, Kusadasi i Alanya w Turcji.

Chłopiec i delfin

Fot. plywaniezdelfinami.pl