Gorączka u dziecka - 5 rad jak obniżyć

Twój smyk jest chory? Dzięki tym radom uda ci się obniżyć wysoką temperaturę!
/ 16.01.2014 13:31

Nie wiesz, w jaki sposób obniżyć temperaturę dziecka w czasie choroby? Oto najlepsze podpowiedzi!

5 skutecznych sposobów na obniżenie gorączki u dziecka!

 

1. Leki przeciwgorączkowe

Pamiętaj, by zawsze najpierw przeczytać ulotkę leku i skonsultować jego podanie z lekarzem. Jedynymi, z których możesz skorzystać są leki zawierające paracetamol lub ibuprofen. W żadnym wypadku nie podawaj dziecku aspiryny!

 

2. Chłodna kąpiel

Ale nie lodowata! W związku z gorączką, dla smyka woda o temperaturze nawet 34 stopni może być naprawdę zimna. Dlatego schładzaj dziecko stopniowo gąbeczką - dzięki temu nie dozna szoku termicznego.

 

3. Zimne okłady

Zimny okład przynosi ulgę rozgrzanemu dziecku i naprawdę może zdziałać cuda. Jeśli chcesz, możesz również owinąć smyka wilgotnym prześcieradłem. Okłady często zmieniaj - przy gorączce szybko zmieniają się w ciepły kompres.

 

4. Nawadnianie organizmu

To najważniejsze, o czym musisz pamiętać! W czasie gorączki dzieci bardzo szybko się odwadniają. By do tego nie dopuścić, podawaj dziecku płyny. Nawet jeśli nie chce ich wypijać, zmuszaj je do tego... nawet jeśli pije po łyżeczce.

 

5. Cienkie ubranko

Bardzo często w czasie choroby rodzice przegrzewają swoje dzieci myśląc, że "wypoci" zarazki. Prawda jest jednak taka, że w czasie gorączki ciało trzeba chłodzić! Tylko w ten sposób odda nadmiar ciepła.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)