Żylaki i witamina C w ciąży

Jestem w 23. tygodniu ciąży i jest to moja 3 ciąża. Zaczęły pojawiać mi się pajączki i małe żylaki na nogach. Jest ich coraz więcej.
/ 28.05.2008 12:18

Żylaki i witamina C w ciąży

Jestem w 23. tygodniu ciąży i jest to moja 3 ciąża. Zaczęły pojawiać mi się pajączki i małe żylaki na nogach. Jest ich coraz więcej. W aptece poradzili mi aby brać rutinoskorbin, że nie jest szkodliwy ale trochę się obawiam, że zaszkodzę dziecku. Co mam robić?

Andżelika

Na żylaki warto stosować wyciąg z kasztanowca. Wyciąg z kasztanowca zawiera żel AA Therapy Ja i Mama. Przeznaczony jest dla ciężarnych i karmiących. Warto wzbogacić dietę w witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne. Witaminę C zawierają porzeczki czarne, nać pietruszki, pomarańcze, jabłka. Warto spożywać buraki, bowiem mają właściwości tonizujące. Co do stosowania Rutinoscorbinu należy skorzystać z porady lekarza prowadzącego ciążę, gdyż nie określono jego bezpieczeństwa stosowania w ciąży (informacja producenta). Warto zrezygnować z butów na obcasie. Proszę kąpać się pod prysznicem i stosować naprzemienne natryski.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)