POLECAMY

Zwężona miednica a rodzaj porodu

18 m-cy temu urodziłam dziecko. Przez 12 godzin miałam skurcze bardzo bolesne, niestety nie miałam rozwarcia(2 palce po 12 godzinach). Poród zakończył się cc.
Zwężona miednica a rodzaj porodu

18 m-cy temu urodziłam dziecko. Przez 12 godzin miałam skurcze bardzo bolesne, niestety nie miałam rozwarcia(2 palce po 12 godzinach). Poród zakończył się cc. W wypisie ze szpitala napisano -zwężona miednica oraz przedwczesne odejście wód płodowych przyczyną cc. Dziecko ważyło 4400g.Obecnie jestem w 7 m-cu ciąży. Termin porodu wypada w grudniu czyli 22 m-ce po pierwszym porodzie. Proszę o odpowiedź czy poród na pewno zakończy się cc? Czy będzie to zależało od wielkości dziecka? Czy cesarka zostanie wykonana też np po 12 godzinach skurczy? Czy lekarze będą czekać na rozwarcie? Czy zrobią cięcie w terminie porodu nie czekając na rozpoczęcie akcji porodowej? Wiem, że zwężona miednica jest wskazaniem do cięcia cesarskiego. Dlaczego więc przy pierwszym porodzie męczyłam się tyle godzin skoro i tak zakończyło się to cc?

Ekol

Jeśli powodem wykonania cięcia cesarskiego była zwężona miednica to kolejna ciąża powinna zakończyć się również cięciem cesarskim. Przed każdym porodem konieczne jest wykonanie pomiaru wymiarów miednicy, które jeśli są pomniejszone świadczą o zwężeniu miednicy. Czasami gdy dziecko nie jest duże, a wymiary miednicy są nieznacznie pomniejszone można dokonać próby porodu naturalnego. Myślę, że taka sytuacja miała miejsce u pani. Trudno odpowiedzieć na niektóre pytania, ponieważ wiele spraw w sali porodowej zależy od zespołu medycznego tam będącego. Jednak myślę, że po jednym zabiegu cięcia cesarskiego (z powodu zwężonej miednicy)lekarze nie będą długo zwlekać z operacyjnym zakończeniem ciąży.

Pozdrawiam serdecznieSKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)