POLECAMY

Żurawit a białko w moczu

Jestem w 25 tygodniu ciąży i od 2 tygodni pojawiło się u mnie białko w moczu 30dl lekarz każe mi brać tylko tabletki żurawit.
Żurawit a białko w moczu
Jestem w 25 tygodniu ciąży i od 2 tygodni pojawiło się u mnie białko w moczu 30dl lekarz każe mi brać tylko tabletki żurawit. Czy białko w takiej ilości ma jakiś wpływ na dziecko??

Gosia
Obecność białka w moczu informuje o jakości funkcjonowania nerek. Zdarza się, że dość często białko występuje w moczu ciężarnej (niewielka zawartość) i świadczy to tylko o tym, że nerki pracują ciężej niż przed poczęciem. Obecność białka w moczu może wskazywać na infekcje dróg moczowych (jeśli dodatkowo w moczu są bakterie). Jeśli badanie wykazało białko w moczu, należy powtórzyć badanie i ocenić czy ilość białka nie wzrasta, ponieważ może świadczyć to o gestozie u ciężarnej. Proszę stosować dietę małosolną, mierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz kontrolować czy nie występują u pani obrzęki. Podwyższone ciśnienie oraz obrzęki, które nie znikają po odpoczynku to objawy gestozy. Gdyby takie pani zauważyła proszę skonsultować się z lekarzem. Żurawit może pani stosować, skoro lekarz tak zalecił.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
to chyba jakiś żart, że położna komentuje zalecenia lekarskie...
/9 lat temu
Ja stosowałam ProUro, więc takie środki na pewno można brać.