POLECAMY

Zapasy żelaza a ciąża

Jestem w 30. tygodniu ciąży i mam niską hemoglobinę 9,6 a żelazo 65.

Zapasy żelaza a ciąża

Jestem w 30. tygodniu ciąży i mam niską hemoglobinę 9,6 a żelazo 65. Czy tak niskie wyniki mają wpływ na rozwój mojego maleństwa?

Milena

Oczywiście z wynikiem należy udać się do ginekologa. Bowiem lekarz zajmuje się interpretacją wyników. Żelazo zawiera się w granicach normy (50-175 mikrogramów/dl). Hemoglobina jest poniżej przyjętej dolnej granicy normy (11,5 -16 g/dl). Ciąża to czas, w którym jest większa skłonność do anemii. Dlatego proszę przyjmować pokarmy bogate w żelazo np. rodzynki, chleb ziarnisty, sok z buraków - najlepiej z buraków kiszonych, wołowina, marchew, pistacje. Niedobór żelaza u ciężarnej może spowodować złe samopoczucie kobiety oraz ma niekorzystny wpływ na rozwój mózgu dziecka. Proszę tak bardzo się nie przejmować ponieważ lekarz prawdopodobnie zleci przyjmowanie preparatu żelaza, który pozytywnie wpłynie na zmianę wyników. Proszę pamiętać o tym, ze żelazo jest lepiej przyswajane jeśli łączy się je z produktami bogatymi w witaminę C. Żelazo, które mama dostarczy organizmowi w czasie ciąży dziecko magazynuje w sobie jeszcze przez pół roku po porodzie.

Zobacz:

Anemia w ciąży,

"Fizjologiczna" anemia w ciąży

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Koniecznie skontaktuj się z lekarzem...Ja stosowałam w ciąży i przy karmieniu Floradix żelazo i witaminy. Po paru tygodniach wszystko wróciło do normy i ja i dzidzia dobrze się czujemy!Czego też i Tobie życzę :)