Zapalenie zatok we wczesnej ciąży

Będąc w 4 i 5 tygodniu ciąży dopadło mnie przeziębienie i ostre zapalenie zatok. Nie miałam gorączki, ale wynik CRP wyniósł powyżej 30 (norma 5).
/ 06.02.2008 23:33

Zapalenie zatok we wczesnej ciąży

Będąc w 4 i 5 tygodniu ciąży dopadło mnie przeziębienie i ostre zapalenie zatok. Nie miałam gorączki, ale wynik CRP wyniósł powyżej 30 (norma 5). Moja lekarka stwierdziła, że obejdzie się bez antybiotyku i rzeczywiście się udało. Jednak teraz strasznie się martwię, czy ta infekcja mogła wpłynąć na rozwój płodu i spowodować jakieś wady?
 

Joasia

Groźne dla płodu bywają choroby przebiegające z wysoką gorączką np. grypa w początkach ciąży. Wówczas należy przyjąć zlecony przez lekarza antybiotyk. U pani nie zalecono antybiotyku więc go pani nie przyjmowała a zamartwianie się teraz niczego nie zmieni. Lekarz prowadzący obserwuje rozwój ciąży wykonując badanie usg i jest w stanie stwierdzić czy u płodu występują wady. Jednak należy być dobrej myśli i patrzeć do przodu. Choroby o których wiemy, że mogą mieć negatywny wpływ (potwierdza to statystyka) na płód to różyczka, toksoplazmoza, grypa. W przypadku tych schorzeń prowadzi się odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)