Zagrożenie dla płodu - mocne bóle brzucha

Jestem w 35. tygodniu ciąży (to moja druga ciąża). Od dwóch dni mam bardzo intensywne twardnienie brzucha.

Zagrożenie dla płodu - mocne bóle brzucha

Jestem w 35. tygodniu ciąży (to moja druga ciąża). Od dwóch dni mam bardzo intensywne twardnienie brzucha. Towarzyszy temu dość mocny ból brzucha - ostre ukłucia, które trwają do 30 sekund. Czy to objawy przedwczesnego porodu? Jestem dość aktywna. Nadal pracuję, jeżdżę metrem (mieszkam w Londynie) i dość dużo chodzę (codziennie odbieram syna z przedszkola). Jeżdżę autem i robię zakupy. Czy dzidziuś nie jest zagrożony? Po tym twardnieniu strasznie się rusza, kopie. Mam wrażenie, że jest bardzo nisko, czuję go nisko między nogami.

Mama milek

Przede wszystkim jak najszybciej powinna pani udać się do ginekologa (położnej czy do szpitala). Twardnienie oraz bóle brzucha w 35. tygodniu ciąży mogą oznaczać zagrożenie porodem przedwczesnym. Kolejna wskazówka - organizm domaga się tego, aby zwolnić tempo życia. Pozycja stojąca, noszenie siatek z zakupami plus twardnienie i bóle brzucha jeszcze bardziej zwiększają ryzyko porodu przedwczesnego. Płód gwałtownymi ruchami reaguje na zagrożenie. Jak najwięcej odpoczynku na lewym boku.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
je jestem w 17 tygodniu ciąży i od jakiegoś tygodnia twardnieje mi brzuch od pępka do sa mego dołu towarzyszy temu straszny bol jakby rwanie i klucie w pochwie trwa to ok 2-3 Minuty wczoraj miałam 3 taki ataki co ok 6 godzin co to może BYĆ? I czy powinnam się martwić? Wizytę mam dopiero za tydzień a do tego czasu osiwieje ze stresu