Wymioty w 1. tygodniu ciąży? Czy to zwiastun zapłodnienia?

Poznałem pewną dziewczynę 2. tygodnie temu. Dziś mi mówi, że ma wymioty po obojętnie jakim posiłku, nawet po czekoladzie..
/ 23.05.2018 15:01

Wymioty w 1. tygodniu ciąży?

Poznałem pewną dziewczynę 2. tygodnie temu. Dziś mi mówi, że ma wymioty po obojętnie jakim posiłku, nawet po czekoladzie.. Czy jest możliwe, że te wymioty są spowodowane tym, że jest w ciąży??

Adams

Owszem wymioty po każdym posiłku mogą być objawem wczesnej ciąży. Jeśli zachodzi podejrzenie ciąży warto wykonać test ciążowy. Pytanie jest trochę niejasne- czy jest podejrzenie ciąży jeszcze zanim Pan ją poznał czyli 3-4 tygodniowej (współżyła z innym partnerem). Jeśli tak to wymioty mogą być objawem ciąży. Jednak tytuł brzmi- wymioty w 1 tygodniu ciąży więc rozumiem, ze współżył Pan tydzień temu i zachodzi podejrzenie ciąży. Jeśli tak wygląda sytuacja to ciążę można potwierdzić najwcześniej po 10 dniach od możliwości zapłodnienia wykonując badanie Hcg z krwi. Jeśli teraz domowy test ciążowy da wynik pozytywny to ojcem dziecka raczej nie jest Pan a ktoś inny (jeśli współżył pan z dziewczyną tydzień temu- bowiem domowy test ciążowy daje wynik pozytywny po około 17-18 dniach od współżycia). Poza tym nudności pojawiają się 2-8 tygodni po zapłodnieniu a więc nie tydzień po dniu, w którym mogło dojść do zapłodnienia. Również ginekolog wykonując badanie usg może określić czas trwania ciąży. Jeśli to nie ciąża to być może dziewczyna się zatruła lub ma problem zdrowotny, z którym należałoby udać się do lekarza. Proponuję szczerą rozmowę i wykonanie testu ciążowego (jeśli zaistniała możliwość zajścia w ciążę)- ewentualnie wizytę u ginekologa.

Serdecznie pozdrawiam