POLECAMY

Wpływ fenoterolu na poziom cukru

Jestem w 31. tygodniu ciąży bliźniaczej z zagrożeniem przedwczesnym porodem ( niewydolność szyjki). Po długim pobycie w szpitalu teraz leżę w domu.

Wpływ fenoterolu na poziom cukru

Jestem w 31. tygodniu ciąży bliźniaczej z zagrożeniem przedwczesnym porodem ( niewydolność szyjki). Po długim pobycie w szpitalu teraz leżę w domu. Dostałam od lekarza prowadzącego Fenoterol 5mg. Nie miałam do tej pory robionego testu obciążenia glukozą więc lekarz zalecił kontrolowanie cukru glukometrem. Czy Fenoterol może zawyżać poziom glukozy we krwi? (do tej pory miałam idealne poziomy). W ulotce dołączonej do leku znalazłam informację, że jest to możliwe. Jak mam teraz zmierzyć poziom glukozy by wynik był miarodajny?

Jagusia

Pomiarów należy dokonywać w ten sam sposób jak robiła to pani wcześniej. Każda ciężarna powinna mieć wykonany test w kierunku cukrzycy ciążowej. Fenoterol może podwyższać poziom cukru- jednak według diabetologów nie jest to zafałszowany wynik tylko zmniejszona rezerwa czynnościowa trzustki, którą traktuje się jako cukrzycę ciężarnych. Proszę dokonywać pomiarów poziomu glukozy we krwi- jeśli poziomy będą podwyższone należy skontaktować się z ginekologiem oraz diabetologiem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)