POLECAMY

Włosy w czasie ciąży

Pod wpływem hormonów, które działają podczas ciąży, twoje włosy mogą wyglądać inaczej. Czy można je farbować, używać odżywek? Sprawdź!
Włosy w czasie ciąży
Nie jest to dobra wiadomość, ale w pierwszych tygodniach ciąży, gdy w twoim organizmie utrzymuje się wysoki poziom estrogenów, włosy zwykle szybciej się przetłuszczają.

Hormony powodują, że skóra głowy mocniej produkuje sebum. Z reguły wygląda to tak, że u posiadaczek włosów przetłuszczających się problem się nasila, a suche i łamliwe włosy stają się wtedy mniej kłopotliwe.

W drugiej połowie ciąży, gdy organizm przyzwyczai się do hormonów, włosy stają się ładniejsze i grubsze niż zwykle. Ale mogą też zacząć wyrastać w miejscach, gdzie ich najmniej oczekujesz, np. na brzuchu lub na twarzy.

Jeśli musisz myć głowę codziennie, używaj łagodnego szamponu. Staraj się nie korzystać z suszarki. Strumień gorącego powietrza pobudza skórę do wytwarzania większych ilości sebum, więc włosy szybciej tracą świeżość.

Czy podczas ciąży mogę...
Chcesz mieć piękne włosy, ale nie wiesz, co ci wolno? Sprawdziliśmy.

1. Stosować odżywkę
– nie ma przeciwwskazań, możesz stosować odżywkę regenerującą albo szampon z odżywką.
2. Farbować włosy – zamiast silnej farby lepiej używać szamponów koloryzujących, które są bardziej delikatne. A jeśli musi to być farba, to nie powinna zawierać amoniaku.
3. Robić trwałą – lekarze nie widzą powodu, by jej nie robić, ale dopiero w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Najlepiej, by wykonał ją fryzjer, którego powinnaś poinformować, że jesteś w ciąży. Ale istnieje ryzyko, że może nie wyjść lub będzie zbyt mocna.
4. Depilować – włosy, które odrastają, są mocniejsze i szybciej się pojawiają. Najlepsza będzie depilacja na zimno. Gorący wosk nie jest wskazany, zwłaszcza gdy masz zaburzenia krążenia i uczucie ciężkich nóg. Włoski można wyskubać pęsetą. Żeby nie podrażnić skóry, lepiej nie stosować kremów do depilacji. Elektroliza i laserowe usuwanie owłosienia też nie są polecane w ciąży.
5. Używać szamponu antyłupieżowego – nie ma naukowych dowodów, że mógłby szkodzić dziecku. Przez pierwszych dwanaście tygodni lepiej nie używać szamponów, które zawierają środek przeciwgrzybiczy. Skóra głowy w tym czasie łatwo wchłania wszelkie substancje, które mogą przeniknąć przez łożysko do organizmu dziecka. Można myć włosy zwykłym szamponem przeciwłupieżowym.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
Zgadzam sie z Wami co do takiego wzmocnienia włosów. Bo Revital Hair po 3mc kuracji daje mega dobre i zadowalajace efekty.
/2 lata temu
Ja mam bardzo pozytywne doświadczenie jesli chodzi o stosowanie tego suplementu Revital Hair Naprawde zauważalnie wzmocniły się moje włosy i przestały wypadać.
/3 lata temu
jak mi zaczęły wypadać włosy po ciąży to okazało sie, że mam niedoczynność tarczycy (hashimoto) tak więc badajcie się na hormony drogie Panie...
POKAŻ KOMENTARZE (1)