POLECAMY

Wiesław, Wiesława, Wisław, Wisława

Imię słowiańskie, najpewniej związane z rzeką Wisłą. Prawdopodobnie o wiele starszy jest Wisław, funkcjonujący już we wczesnym Średniowieczu, Wiesława zaś utworzono chyba dopiero w XIX wieku; w każdym razie wcześniej ta forma, jeśli w ogóle bywała używana, to raczej sporadycznie.
Wiesław, Wiesława, Wisław, Wisława

Natomiast dziś Wiesław i Wiesława są zdecydowanie liczniej reprezentowani od Wisława i Wisławy, choć w przypadku tej ostatniej... ważniejsza jest jakość, niż ilość. Imieniny Wiesław obchodzi 22 maja, 7 czerwca, 21 września i 9 grudnia, Wiesława i Wisława – 22 maja, a Wisław – 7 czerwca.

Osoby o tych imionach charakteryzują się olbrzymim poczuciem humoru oraz naturalną pogodą ducha, który to duch zwykle bywa silniejszy od ciała, bo kondycją fizyczną mało kto spośród nich może się pochwalić. Za to intelekt mają potężny. Często są obdarzeni wybitnym talentem literackim... W końcu Nobla za nic się nie dostaje!

W przyszłości Wiesławów czekają częste przeprowadzki, w tym również zagraniczne. Wiesławy i Wisławy będą po prostu cieszyć się spokojnym i harmonijnym życiem. Nie grożą im żadne tragedie, choć i spektakularnych sukcesów (ani zawodowych, ani osobistych) przez jakiś czas nie powinny się spodziewać. W przypadku Wisławów przewidywane są intensywne przygody o charakterze erotycznym, przeważnie nie wykraczające poza ramy bardzo ekscytujących, ale całkiem niewinnych flirtów. Jednak tak zwana „wielka szalona miłość” też nie jest wykluczona. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)