POLECAMY

Wiek wskazaniem do cięcia cesarskiego?

Jestem młodą mamą. W maju będę miała 18 lat i jestem w 3 miesiącu ciąży. Nie ukrywam boję się tej ciąży bo to moja pierwsza.
Wiek wskazaniem do cięcia cesarskiego?

Jestem młodą mamą. W maju będę miała 18 lat i jestem w 3 miesiącu ciąży. Nie ukrywam boję się tej ciąży bo to moja pierwsza. Chcę urodzić naturalnie, ale mój lekarz mówi, że na mój wiek to lepiej urodzić poprzez cesarskie cięcie. Ale tego cięcia się boję.


młoda mama
Nie jest pani sama - każdy z nas obawia się rzeczy nowych, bo są nieznane. Mały strach dodaje siły i otuchy, a także ochoty do działania. Natomiast duży strach działa odwrotnie. Dlatego proszę bać się tylko troszeczkę.
Jeśli nie ma u pani wskazań do cięcia cesarskiego np. zwężona miednica, nie będzie nieprawidłowego położenia płodu itd. to wiek nie jest wskazaniem do operacyjnego ukończenia ciąży. Jest wiele kobiet w pani wieku, które rodzą naturalnie. Doskonale panią rozumiem w tej sprawie, że się pani obawia - cięcie cesarskie to poważna operacja. Powinna być drogą ewakuacji, a więc wybieraną tylko wtedy, gdy nie ma innej drogi. Proszę dużo rozmawiać o pani obawach przed cięciem cesarskim (że chce pani urodzić naturalnie, że poradzi pani sobie) z ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Urodziłam dziecko przez cesarskie cięcie i przenigdy nie zamieniłabym go na poród naturalny.Na drugi dzień wstawałam z łozka oczywiscie powoli i rozwaznie,po 5 dniach zostałam wypisana do domu.Zaraz po operacji podaja kroplowke min ze srodkiem przeciwbólowym,naprawdę nie ma sie czego obawiać. Dodam jeszcze ze cesarke miałam niespodziewana gdyż istnialo zagrozenie zycia mojego chłopczyka,zanikało mu tętno