Wczesna ciąża a podróż samolotem

Jestem we wczesnej ciąży, podejrzewam kilkudniowej, obecnie przebywam w USA. Jednak za 2 tygodnie wracam do Polsk, czy wskazany jest lot samolotem, czy może być jakieś zagrożenie?
/ 14.07.2009 09:03
Wczesna ciąża a podróż samolotem

Jestem we wczesnej ciąży, podejrzewam kilkudniowej, obecnie przebywam w USA. Jednak za 2 tygodnie wracam do Polski, czy wskazany jest lot samolotem czy może być jakieś zagrożenie?

Magda
Trudno określić czy istnieje jakieś zagrożenie. Warto, aby przed podróżą stan ciąży ocenił lekarz ginekolog. Myślę, że jeśli nie występuje plamienie, krwawienie lub bóle w podbrzuszu (przypominające bóle miesiączkowe) to zagrożenia nie ma. Proszę wybrać wygodne miejsce – tak aby swobodnie móc „rozprostować kości”, aby poprawić krążenie oraz mieć łatwy dostęp do toalety w razie potrzeby. Zabrać ze sobą wodę mineralną, aby popijać ją co jakiś czas. W czasie podróży organizm narażony jest na utratę płynów.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/23.09.2009 15:30
Witam ja jestem w 13 tygodniu ciazy i za 4 dni lece do polski obecnie jestem w angli,ale nie bylam jeszcze badana i dlatego lece do polski.nie mialam krwawienia ale mam czasami takie bole jakby na miesiaczke,czy nie powinnam leciec??boje sie bo nie wiem co robic. prosze o szybki komentarz.