POLECAMY

Walerian, Waleria

Imię łacińskie; może pochodzić od nazwiska starorzymskiego rodu patrycjuszowskiego, lub też oznaczać „mieszkaniec Valerii” (czyli miasta na terenie Hiszpanii). Występuje także w formach przekształconych, zarówno w wersji męskiej (Waleriusz, Walery), jak i żeńskiej (Waleriana).
Walerian, Waleria

Imieniny Walerian obchodzi 14 kwietnia, 14 czerwca, 23 sierpnia, 27 listopada i 15 grudnia; Waleriusz i Walery – 16, 28 i 29 stycznia, a Waleria – 28 kwietnia, 5 czerwca i 9 grudnia.

Właściciele tych imion są rozważni, powściągliwi i odpowiedzialni. Na ogół przejawiają postawę bierną i zachowawczą, ale stać ich niekiedy na energiczne, lub nawet brawurowe posunięcia. Zależy to od okoliczności, a czasem również od nastroju.

W przyszłości panowie o tym imieniu wyraźnie umocnią swoją pozycję zawodową. Śmiało można twierdzić, że awans mają gwarantowany. W przypadku pań sytuacja w pracy raczej nie ulegnie istotnym zmianom. Nastąpią one za to w wyglądzie zewnętrznym wielu Walerii. Zaczną one eksperymentować z różnymi kosmetycznymi nowinkami (w końcu potrafią zdobywać się na ryzyko), a te mniej skłonne do działań ekstremalnych po prostu przeprowadzą generalną reformę swojej garderoby. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)