POLECAMY

Walenty, Walentyna

Imię łacińskie, prawdopodobnie utworzone od przymiotnika „valens”, czyli „silny”, „zdrowy”, jak również „wpływowy”, „wartościowy” (a nie „zakochany”, jak niektórym mogłoby się zdawać). Jest to imię rozpowszechnione w wielu językach, np. niemieckim i francuskim (Valentin), angielskim (Valentine), włoskim (Valentino), węgierskim (Balint), czy rosyjskim (Walentin i Walentina, w skrócie – Wala).
Walenty, Walentyna

Imieniny Walenty obchodzi oczywiście 14 lutego – o czym nawet nie trzeba przypominać, a ponadto: 7 stycznia oraz 2 i 21 maja. Dla Walentyny w kalendarzu zarezerwowano tylko jeden dzień: 25 lipca.

Osoby o tych imionach – co może budzić całkiem uzasadnione zdziwienie – wcale nie są kochliwe, wręcz przeciwnie. Wykazują sporą rezerwę w relacjach damsko – męskich. Jednak w małżeństwie zwykle okazują się wiernymi i lojalnymi partnerami.

Za jakiś czas Walenty i Walentyna powinni liczyć się z różnymi nieprzewidzianymi wydatkami. Warto więc w budżetowych kalkulacjach uwzględnić jakąś dodatkową rezerwę. Jednocześnie bardzo prawdopodobny jest znaczny przypływ gotówki, zwłaszcza w przypadku pracowników branży handlowej. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)