POLECAMY

Wada wzroku, cesarka, zrosty

Jestem w 16 tygodniu ciąży, mam wadę wzroku -7 i -5. Prawdopodobnie czeka mnie cesarskie cięcie, mam pytanie w związku z tym: czy zrosty po operacji pojawiają się u każdej kobiety która miała cesarkę i czy mogą one powodować jakieś dolegliwości lub być przyczyną chorób (nawet za kilka, kilkanaście lat).
Wada wzroku, cesarka, zrosty

Jestem w 16 tygodniu ciąży, mam wadę wzroku -7 i -5. Prawdopodobnie czeka mnie cesarskie cięcie, mam pytanie w związku z tym: czy zrosty po operacji pojawiają się u każdej kobiety która miała cesarkę i czy mogą one powodować jakieś dolegliwości lub być przyczyną chorób (nawet za kilka, kilkanaście lat). Dodam że chciałabym mieć trójkę dzieci.

Katarzyna

Cieszmy się dniem dzisiejszym. Niech się pani nie przejmuje tym co będzie za kilka, kilkanaście lat. Przy takiej wadzie wzroku ciąża raczej na pewno zakończy się cięciem cesarskim. Nie zawsze pojawiają się zrosty po operacji. Medycyna zaleca maksymalnie 3 cesarki w odpowiednich odstępach czasu, ale między nami - znam kobiety, które miały 5 cesarek.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
ja miałam dwie cesarki przy drugiej miałam komplikację i straszne skrzepy poza tym bóle cały czas mi dokuczają już 3 lata po cesarce. Teraz okazało się że jestem w 3 ciąży i mam takie bóle jak skurcze porodowe 100% po lewej stronie pod brzuchem okazało się że to są zrosty po cesarce, Na dodatek mam krwiaka 4 cm wielkośći i zamiast maleć to on rośnie a lekarze nie robią nic każą mi w bólach chodzić jedynie paracetamol który już mi nie pomaga bo aż 12 tabletek łykam dziennie już od jakiegoś tygodnia wcześniej łykałam pyralginę dopóki nie poszłam do ginekologa i nie dowiedziałam się że w ciąży jestem wtedy łykałam jej całe opakowanie na dzień czyli 6 tabletek co i tak jest przedawkowaniem ale co ja poradzę że mam tak silne bóle . Najgorsze w tym że czeka mnie cesarka już nie chce tego koszmaru przechodzić na nowo
/10 lat temu
Ja czytałam, że już od -2 robią cesarkę w związku z tym, że dużo kobiet z wadami -5, -7 póxniej miały problemy, więc radze wybrać się do dobrego okulist i ginekologa, bo -7 to duza wada ja mam -6,75 i po sćiągnięciu okularów nic nie widzę wzrok mi sie pogarsza rocznie o ok 0,5 więc nie chiałabym być ślepa a poród to naprawdę jest duży wysiłek.