W jaki sposób nakładać krem na ciążowy brzuszek?

W jaki sposób nakładać krem na ciążowy brzuszek?

Stosując kremy przeznaczone na okres ciąży wybierajmy głównie marki apteczne lub popularne i ekskluzywne kosmetyki z atestem i wyraźną informacją, że mogą być stosowane w okresie ciąży. To zapewni bezpieczeństwo mamie i maluszkowi! Pamiętaj także, o specyficznym nakładaniu kremu na ciążowy brzuszek!
/ 04.10.2016 13:48
W jaki sposób nakładać krem na ciążowy brzuszek?

Musisz wiedzieć, że kremy, które zawierają wyraźną informację, że mogą być stosowane u kobiet w ciąży, nie zawierają szkodliwych substancji mogących przeniknąć do łożyska, a także chronią przed alergiami i podrażnieniami!

Polecamy: Jak dbać o ciało w ciąży?

Jak nakładać krem?

Przy aplikacji kosmetyków dobrze jest unikać zdecydowanych, intensywnych ruchów dłoni przesuwanych po brzuchu – lepiej jest ograniczyć się do głaskania go z użyciem kremu.

Taka pielęgnacja brzuszka to również świetna okazja do kontaktu z dzieckiem… przyszłego taty i zacieśnienia intymnej więzi między partnerami. Brzucha nie należy masować zbyt intensywnie, po pierwsze dlatego, że unikamy w ten sposób zbędnego naciągania skóry, a także nie ryzykujemy wtedy... przedwczesnych skurczów porodowych.

Drażnienie brodawek piersi masażem i intensywny masaż brzucha może bowiem – w późniejszych etapach ciąży – spowodować wzrost poziomu oksytocyny w organizmie mamy, a to może prowadzić do przedwczesnej akcji porodowej.

Warto, nawet w kwestii pielęgnacji skóry i włosów (np. odsądzonego od czci i wiary farbowania włosów w ciąży), zawsze skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę lub położną w czasie badań kontrolnych.

Mimo, że ciąża to stan rozpoznany i w dużej mierze kontrolowany, to jednak każda ciąża jest niepowtarzalna, zarówno jak organizm noszącej płód matki, dlatego konsultacje z lekarzem prowadzącym są tak istotne.

Fachowa opieka kobiety w ciąży

Oferta kosmetyków pielęgnacyjnych dostępnych na półkach sklepowych jest równie bogata, jak lista przeciwwskazań do używania określonych substancji w kosmetykach i parafarmaceutykach w okresie ciąży. Z drugiej strony, zarówno producenci kosmetyków, jak i specjaliści w ośrodkach SPA, wellness i Day SPA oferujących zabiegi dla pań spodziewających się dziecka, zdają sobie sprawę z ograniczeń, nakazów i odpowiedzialności, jaką narzuca im wprowadzenie do oferty produktów i usług dla kobiet w ciąży.

Korzystając z zabiegów przeznaczonych dla pań w odmiennym stanie, po konsultacji z lekarzem i rozmowie z kosmetologiem lub terapeutą, możemy w pełni cieszyć się relaksem i skupić na sobie i dziecku.

Bo zadbana i szczęśliwa mama, to również szczęśliwe dziecko!