POLECAMY

Tyłozgięcie macicy a za mała ciąża

Moja sytuacja wygląda następująco na ostatnim badaniu usg lekarz stwierdził, że nie ma echa zarodka w jaju płodowym, w stosunku do poprzedniego usg (3 tyg. temu) pęcherzyk powiększył się tylko o 3 mm co odpowiada 6tc, a powinien być mniej więcej 8-9.

Tyłozgięcie macicy a za mała ciąża

Moja sytuacja wygląda następująco na ostatnim badaniu usg lekarz stwierdził, że nie ma echa zarodka w jaju płodowym, w stosunku do poprzedniego usg (3 tyg. temu) pęcherzyk powiększył się tylko o 3 mm co odpowiada 6tc, a powinien być mniej więcej 8-9. Lekarz stwierdził też
tyłozgięcie macicy, w związku z tym mam pytanie czy ta wada może powodować, że na usg ciąża wygląda na mniejszą? Za tydzień mam kontrolę i jeśli nic się nie zmieni pójdę na zabieg. Lekarka mnie skreśliła bo mam delikatne plamienie (brązowe), jednak ono utrzymuje się już 2 tydzień. Po jakim więc czasie organizm sam wydala puste jajo? Czy jest jeszcze szansa, że za tydzień zobaczę dziecko?

Jotes

Chciałabym napisać, że to przez tyłozgięcie jest taki obraz usg. Jednak tyłozgięcie macicy nie ma nic z tym wspólnego, że ciąża jest za mała na dany wiek ciążowy. Dodatkowo jeszcze występujące plamienie brązowe podobnie jak zbyt mały wzrost pęcherzyka płodowego przemawia na niekorzyść. Po dokładnym rozpoznaniu obumarłego jaja płodowego (zwykle 6-10 tydzień) zwykle podaje się prostaglandyny (powodują sztuczne poronienie) lub wykonuje się zabieg. Jeśli podejrzenia lekarza się potwierdza on ustali jakie ma być postępowanie. Czas, w którym organizm zareaguje na nieprawidłową ciążę może być różny - nie ma reguły. Na ostatnie pytanie nie odpowiadam bo różne rzeczy się zdarzają.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)