POLECAMY

Twardnienie brzucha w ciąży

Chciałabym się dowiedzieć... kiedy należy jechać do szpitala? Jestem w 33 tygodniu ciąży.
Twardnienie brzucha w ciąży

Chciałabym się dowiedzieć... kiedy należy jechać do szpitala? Jestem w 33 tygodniu ciąży. Czy bóle brzucha takie jak na miesiączkę i twardy brzuch są niebezpieczne jeżeli się długo utrzymują np. przez 2 godziny? Co wtedy robić?
Julia
Twardnienie brzucha oraz bóle jak na miesiączkę zawsze należy skonsultować z lekarzem. Wynika to z tego, że tego typu objawy na początku ciąży mogą świadczyć o zagrożeniu poronieniem a w następnych tygodniach ciąży mogą być zwiastunem zagrażającego porodu przedwczesnego. Jeśli występują takie objawy jak najszybciej udać się do ginekologa (jeśli jest taka możliwość). Natomiast jeśli jest to święto itp. należy zgłosić się do szpitala.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
Jestem w 14 tygodniu ciąży i twardnieje mi brzuch.. Dość dziwne że tak szybko bo moje koleżanki miały w 7-8 miesiącu a nie w początkach 4.Wczoraj lekarz powiedział mi że mam więcej jeść bo w dodatku dzięciątko jest malutkie(na badaniu genetycznym USG wyszła fal A).Mam się niczym nie przejmować tylko witaminy jeść oprócz kwasu foliowego..Sama nie wiem co mam o tym myśleć?!
/9 lat temu
mi brzuch twardnieje od wielu tygodni,zglaszalam wiele razy lekarzowi,trafilam do szptala,efekt,podobno moja macica przygotowuje sie do porodu!i taki urok mojej ciazy