Twardnienie brzucha- fizjologia czy patologia?

Jestem w 17. tygodniu ciąży. To moja trzecia ciąża i z każdą jest tak samo- po kilka razy dziennie mam stawiający się brzuch.
/ 05.09.2007 13:22

Twardnienie brzucha-fizjologia czy patologia?

Jestem w 17. tygodniu ciąży. To moja trzecia ciąża i z każdą jest tak samo- po kilka razy dziennie mam stawiający się brzuch. W poprzednich ciążach leżałam w szpitalu z tego powodu. Teraz zmieniłam lekarza bo się przeprowadziłam i lekarz mówi, że to normalne. Dlaczego wcześniej lekarze tego nie mówili tylko od razu kierowali do szpitala? Czy mam się niepokoić?

Beatris

Myślę, że lekarz dawał skierowanie do szpitala bowiem prowadząc pani ciążę- tzn. wykonując badanie ginekologiczne, usg (mając porównanie z kilku badań na przestrzeni czasu) miał ku temu powody. Twardnienie brzucha częste, regularne zawsze musi być skonsultowane z ginekologiem. Tym bardziej gdy towarzyszy im ból lub plamienia. Twardnienie brzucha może być fizjologiczne najczęściej towarzyszy skurczom Braxtona-Hicksa. Zwykle pojawiają się w 20. tygodniu ciąży. Przy twardnieniu brzucha (patologicznym) zaleca się więcej odpoczynku, zaniechanie prac fizycznych i polegiwanie. Z reguły lekarz zaleca No-spę, Fenoterol, Luteinę- w przypadku, gdy stwierdzi, że twardnienie brzucha jest niepokojące.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)