Trudna sytuacja materialna i kolejna ciąża

Trzy miesiące temu miałam cesarskie cięcie. Karmię butelką z powodu braku pokarmu w piersiach. Jestem w ciąży dwa tygodnie. Czy są legalne jakieś tabletki na wywołanie poronienia?

Trudna sytuacja materialna i kolejna ciąża

Trzy miesiące temu miałam cesarskie cięcie. Karmię butelką z powodu braku pokarmu w piersiach. Jestem w ciąży dwa tygodnie. Czy są legalne jakieś tabletki na wywołanie poronienia? Jesteśmy w trudnej sytuacji materialnej i nie będziemy w stanie zająć się kolejnym dzieckiem. Przy stosunku pękła prezerwatywa i mąż zauważył to jak już było po wszystkim. Jeśli takie tabletki nie są w Polsce legalne to czy po takim czasie od cięcia płód będzie prawidłowo się rozwijał?

Ewelina

Zachęcam do zapoznania się z publikacją:

Aborcja-kiedy jest w zgodzie z polskim prawem?

Istnieją „pigułki po”- Escapelle, które stosuje się awaryjnie po stosunku w celu zapobiegnięcia zagnieżdżenia się komórki jajowej. Kobieta ma na to czas do 72 godzin po stosunku. Jeśli już doszło do zagnieżdżenia, tabletka nie doprowadzi do przerwania istniejącej już ciąży.

Ludzie z wielodzietnej rodziny mawiają „Do wychowania pierwszego dziecka potrzebna jest złota kołyska, a do ostatniego wystarczy chusteczka”. I może coś w tym jest…Faktycznie jest to ciąża w bardzo krótkim czasie po cięciu cesarskim. Będzie musiała pani się oszczędzać. Już powinna pani przyjmować kwas foliowy. Z powodu tak krótkiego odstępu czasu istnieje ryzyko rozejścia się blizny lub pęknięcia macicy w czasie ciąży. Pani ciąża musi być objęta ścisłą kontrolą specjalistyczną, ponieważ jest ona zagrożona. Nie można teraz przewidzieć czy płód będzie się prawidłowo rozwijał. Musi pani stosować się do zaleceń lekarskich. Prawdopodobnie jednym z nich będzie leżenie. Nie chcę niczego sugerować (nawiązanie do pani wypowiedzi o trudnej sytuacji materialnej i niemożności opiekowania się kolejnym dzieckiem)- decyzja należy do pani, ale wiele małżeństw czeka na dziecko, które adoptują i pokochają jak własne. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
A dajcie spokój myślicie ze do adopcji to się kolejki ustawiają?jedz kobieto do czech albo do Niemiec załatw sprawe
/8 lat temu
dlaczego matki zabijają własne dzieci , ja tego nie rozumiem jestem mężczyzną , jeśli nie chcesz dziecka oddaj do adopcji tyle par nie może mieć własnych dzieci !!!
/8 lat temu
Pewnie jak pani nie chce, nie może czy cokolwiek innego to proszę oddać do adopcji. Znajdzie się ktoś- kto chce, może i pragnie być rodzicem.
POKAŻ KOMENTARZE (1)