POLECAMY

Testy pozytywne, plamienie i luteina

Ostatnio zaobserwowałam brak miesiączki. Zrobiłam 2 testy z moczu - obydwa pozytywne. Niestety nastąpiło delikatne plamienie, udałam się do lekarza.

Testy pozytywne, plamienie i luteina

Ostatnio zaobserwowałam brak miesiączki. Zrobiłam 2 testy z moczu - obydwa pozytywne. Niestety nastąpiło delikatne plamienie, udałam się do lekarza. Zbadał mnie, zrobił usg dopochwowe, ale stwierdził, że jest za wcześnie i nic jeszcze nie widać. Ogólnie mówiąc nie potwierdził ani nie zaprzeczył ciąży. Przepisał Luteinę, Nospe. Zrobiłam HCG, wynik: 6.12 czyli bardzo niski. Pomimo zażywania leków plamienie się nasiliło (właściwie jest jak normalna miesiączka). Czy możliwe, że pomimo krwawienia i niskiego wyniku HCG jestem w ciąży? Boję się poronienia.

Asia

Lekarz ani nie potwierdził ciąży ani nie zaprzeczył jej istnieniu bo w tym czasie nie mógł tego zrobić. Luteina to progesteron mikronizowany, który ma na celu ochronę ciąży lub wywołanie miesiączki. Jednak działa na tek zasadzie, że jeśli kobieta jest w ciąży on ochrania ją, natomiast jeśli jest brak ciąży powinien wywołać miesiączkę. W pani przypadku trudno coś określić- bowiem testy ciążowe dały wyniki pozytywne (należy podejrzewać ciążę), lekarz nie potwierdził ciąży (było za wcześnie) . Myślę, że z wynikiem poziomu Hcg należy ponownie udać się do ginekologa. Powinna pani jak najwięcej leżeć.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)