POLECAMY

Teodor, Teodora

Imię greckie, oznaczające w swobodnym przekładzie „dar od Boga” (gr. theos – Bóg, doron – dawać). Rozpowszechniło się w wielu krajach: u Anglosasów – jako Theodor ( w skrócie – Ted), w Niemczech – jako Theodor, Theo, we Włoszech i Hiszpanii – jako Teodoro, we Francji – jako Theodore, w Rosji – jako Fiodor.
Teodor, Teodora

Popularna jest również wersja damska: Teodora, występująca także w formach skróconych – Tea, Teda, Dora, Doris. Imieniny Teodor obchodzi często: 26 marca, 1, 20, 22 kwietnia, 20 maja, 4 lipca, 27 sierpnia, 19, 24 września, 23, 29 października, 9, 11 listopada, a Teodora – o wiele, wiele rzadziej: tylko 17 września.

Osoby o tych imionach są inteligentne i bardzo dbają o swój rozwój intelektualny. Niekiedy bywają bezkompromisowe, dość łatwo też wikłają się w rozmaite konflikty.

W przyszłości statystyczny Teodor najwięcej czasu spędzi... przed telewizorem. Nie da się ukryć, że nie wyjdzie mu to na zdrowie, toteż dobrze byłoby, gdyby jednak spróbował nieco częściej ruszać się sprzed ekranu. I niekoniecznie jedynie po to, żeby sięgnąć pilota. Natomiast Teodora będzie prowadzić bardzo aktywny i racjonalny tryb życia. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)