POLECAMY

Tadeusz

Imię hebrajskie, prawdopodobnie oznaczające „śmiały” i „odważny”, noszone w Nowym Testamencie przez jednego z apostołów (spragnionych bardziej konkretnej wiedzy, a nie mających pod ręką Biblii, informujemy, że chodzi o Tadeusza Judę, uznanego za patrona spraw beznadziejnych).
Tadeusz

Tak więc owo imię zostało należycie rozsławione już u progu naszej ery, zaś po niemal dwóch tysiącleciach reszty dopełnili najpierw Kościuszko, a nieco później Mickiewicz. Nic dziwnego, że zdobyło ogromną popularność, nie tylko zresztą w Polsce, bo spotykane bywa i w krajach anglojęzycznych (Thaddeus, Thady) i w Niemczech (Thaddaus) i we Włoszech (Taddeo) i w Hiszpanii (Tadeo) i we Francji (Thaddee) i na Węgrzech (Tade)... Trochę zaskakująca wobec tego może wydać się liczba imienin Tadeusza, które wypadają zaledwie raz w roku: 28 października.

Panowie o tym imieniu zwykle mają znaczne powodzenie u kobiet. Sami także lubią kobiety, a ponadto uwielbiają kwiaty. Nie przepadają natomiast za zwierzętami... Chyba, że w postaci krwistego befsztyka.

Ważna informacja dla Tadeuszów zmotoryzowanych – za jakiś czas będzie wam przejściowo groziła utrata prawa jazdy. Niezawodny sposób, by temu zapobiec, jest dziecinnie prosty – wystarczy rozważnie manewrować pojazdem, zwłaszcza na ruchliwych drogach. Ponadto trzeba zapamiętać podstawowy rachunek matematyczny: alkohol + kierownica = kłopoty...

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)