POLECAMY

Tabletki w ciąży

Jakie tabletki do ssania od bólu gardła można przyjmować w ciąży.ja jestem teraz w 5 miesiącu.moja pani dr powiedziała,ze wszystkie oprócz zawierających ibuprom (nurofen). Pani w aptece powiedziała mi, że zaleca tylko isla mint, bo inne nie są dokładnie zbadane. Nie wiem co o tym sądzić?
Tabletki w ciąży

Jakie tabletki do ssania od bólu gardła można przyjmować w ciąży. Ja jestem teraz w 5 miesiącu. Moja pani dr powiedziała, że wszystkie oprócz zawierających ibuprom (nurofen). Pani w aptece powiedziała mi, że zaleca tylko isla mint, bo inne nie są dokładnie zbadane. Nie wiem co o tym sądzić?


Ania

Myślę, że lepiej przyjmować te leki, które nie są przeciwwskazane w ciąży. Mało jest takich leków, które z powodzeniem można stosować w ciąży( mgr farmacji w tym jest zorientowana na pewno, które to są). Niektórzy lekarze twierdzą, że po 12 tygodniu ciąży, można zażywać niektóre leki (mimo tego, że na ulotce jest napisane, że w ciąży reakcja nieznana). Wynika to z tego, że do 12 tygodnia kształtują się narządy itd. i w tym czasie najlepiej odrzucić leki, które nie są niezbędne np. tabletki do ssania, a po 12 tygodniu - narządy są ukształtowane i generalnie nic im nie zagraża, ale….Proponuję, jednak dla własnego spokoju przyjmować takie leki, które nie są przeciwwskazane w ciąży.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/8 lat temu
jestem około 6-7 tydzień w ciązy na początku czerwca miałam zabieg wycięcia polipów w nosie nie widziałam jeszcze ze jestem w ciązy a teraz sie martwie czy nic nie bedzie dziecku nie byłam pod narkozą tylkow znieczuleniu no używałam tabletek o nazwia feksofast.prosze doradzcie czy nie ma jakiegoś zagrożenia
/9 lat temu
z tego co wiem to w ciąży bezpiecznie można stosować tanatum verde p, nawet w ulotce tak jest napisane
/9 lat temu
ja mam ten sam problem jestem w 14 tygodniu ciazy ciagle boli mnie gardlo i mam katar jakie leki moge przyjmowac bez zgody lekarza?
POKAŻ KOMENTARZE (1)