POLECAMY

Sylwia

Imię o korzeniach łacińskich, będące żeńską odmianą mniej znanego męskiego imienia Sylwan (funkcjonującego też jako Sylwiusz i Sylwin). Zostało utworzone od przymiotnika „silvius”, czyli „leśny”, posiada zatem znaczenie zbliżone do Sylwestra.
Sylwia

Imieniny Sylwia obchodzi 3 listopada, Sylwiusz – 8 sierpnia, a Sylwan - 18 lutego i 10 lipca.

Osoby o tych imionach bywają czasem rozważne, a czasem romantyczne. Zależy to od okoliczności i od ich indywidualnego nastroju. Ponadto mają wspaniałe podejście do dzieci. Nie tylko własnych.

Sylwia, Sylwan i Sylwin mogą spodziewać się ogromnych sukcesów zawodowych. Awanse i podwyżki powinny wręcz sypać się im z nieba... Chociaż niezupełnie, bo wszystko, co osiągną, będą zawdzięczać własnej pracy, zaś udział sił niebiańskich zdaje się tu raczej ograniczony. Sylwiuszowi także zapowiada się względnie dynamiczny rozwój kariery, ale nie aż tak oszałamiający. Ponieważ jednak panowie o tym imieniu mają swoją szczególnie fortunną liczbę, wynikającą z dnia imienin (czyli osiem), w ich przypadku wskazana jest – oczywiście w umiarkowanych dawkach – gra w totolotka, przy czym muszą pamiętać, by skreślać jak najwięcej ósemek. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)