POLECAMY

Sylwester

Imię łacińskie; w wolnym przekładzie oznacza: „należący do lasu”, „związany z lasem”, „pochodzący z lasu”, „żyjący w lesie” itp. Oczywiście dziś Sylwester nikomu nie kojarzy się z lasem, tylko z szampanem i fajerwerkami.
Sylwester

Rzadziej spotykane są formy przekształcone: Sylweriusz i Sylweryn. Ich imieniny przypadają 20 czerwca. O imieninach Sylwestra naturalnie nie trzeba przypominać... Choć nie każdy musi wiedzieć, że poza ostatnim dniem w roku, imię to pojawia się w kalendarzu również 26 listopada.

Jak przystało na „leśnego” człowieka, typowy Sylwester uwielbia przyrodę. Nie przepada za technologicznymi nowinkami cywilizacyjnymi, ale jeśli chodzi o światopogląd, zwykle jest bardzo nowoczesny.

Wielu Sylwestrów niebawem może częściej niż dotychczas padać ofiarą wszechobecnego stresu i wszystkich jego negatywnych skutków. Powinni więc starać się oszczędzać swoje nerwy, co łatwe nie jest, ale wykonalne – owszem. Przy dobrej organizacji na pewno uda się im wygospodarować codziennie parę chwil na zajęcia typowo relaksujące. Jeśli nie chcą ćwiczyć jogi, ani uprawiać medytacji, mogą po prostu pójść na spacer. Najlepiej do lasu.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)