"Swędzenie" w krzyżu i pochwie - 36. tydzień ciąży

Jestem w 36. tygodniu ciąży. Ostatnio zauważyłam, że brzusio mi się obniża. Do tego oprócz sporadycznych bóli w dole brzucha czuję swędzenie/cierpnięcie ( takie śmieszne uczucie) w krzyżu i pochwie.
/ 23.05.2011 20:25

"Swędzenie" w krzyżu i pochwie-36. tydzień ciąży

Jestem w 36. tygodniu ciąży. Ostatnio zauważyłam, że brzusio mi się obniża. Do tego oprócz sporadycznych bóli w dole brzucha czuję swędzenie/cierpnięcie ( takie śmieszne uczucie) w krzyżu i pochwie. Ponadto zauważyłam, że często się wypróżniam (nie jest to biegunka ale mam wrażenie, że jelita się oczyszczają). Termin do ginekologa mam za 11 dni. Czy w/w objawy mogą świadczyć, że urodzę wcześniej? Czy przyspieszyć wizytę u lekarza? Zauważyłam też straszną zmienność nastrojów, bezsenność od 5 dni.

Haiku

Obniżenie brzucha, pobolewania brzucha to symptomy zbliżającego się porodu. Tyle, że obniżenie dna macicy może wystąpić 1-3 tygodnie przed porodem. Wiele kobiet blisko przed porodem ma biegunkę oraz zmienność nastrojów. Myślę, że warto przyśpieszyć wizytę u ginekologa. Jeśli odejdą wody lub pojawią się skurcze proszę udać się do szpitala.

Serdecznie pozdrawiam