Stan zapalny pochwy i zaniechanie leczenia

Mam obawę, ponieważ jestem w 33 tygodniu ciąży i lekarz mi powiedział, że mam za krótką szyjkę macicy. Idę na usg dopochwowe sprawdzić co z tą szyjką.
/ 25.04.2008 23:33

Stan zapalny pochwy i zaniechanie leczenia

Mam obawę, ponieważ jestem w 33 tygodniu ciąży i lekarz mi powiedział, że mam za krótką szyjkę macicy. Idę na usg dopochwowe sprawdzić co z tą szyjką. Co wiąże się z krótką szyjką macicy? Mimo to mój lekarz przepisał mi tabletki dopochwowe, które miałam brać, bo powiedział, że mam zapalenie pochwy (mimo, że dbam o higienę). Przeczytałam ulotkę w tych tabletkach i ich nie biorę ponieważ się boję, że zaszkodzę dziecku, a te tabletki wywołują
krwawienia, kręcenie się w głowie, mdłości, wymioty, zaburzenia snu. Czy mogę jakoś zapobiec zapaleniu pochwy naturalnie?

Zuzaa

O tym czym grozi skrócona szyjka macicy proszę przeczytać poniżej:

Przy zagrożeniu porodem przedwczesnym,

Skrócona szyjka macicy

Stan zapalny pochwy należy leczyć bowiem nieleczony może być przyczyna pęknięcia pęcherza płodowego oraz przedwczesnego porodu. Myślę, że rezygnując z leczenia może pani zaszkodzić dziecku. Tym bardziej, ze już skracająca się szyjka macicy stwarza zagrożenie porodem przedwczesnym. To co pani podaje z ulotki to skutki uboczne i wcale u pani nie muszą wystąpić. Jeśli by wystąpią należy je odstawić i udać się do ginekologa. Dodatkowo może pani przyjmować produkty bogate w witaminę C. warto zaniechać stosowania kolorowych mydeł, zapachowych płynów do higieny intymnej- to też sprzyja rozwojowi stanów zapalnych. Może pani stosować doustny probiotyk ginekologiczny Lacibios Femina.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/16.06.2011 15:20
Lekarz na pewno wie, co robi :-) I potwierdzam wypowiedź pani położnej, co do stosowania LaciBios femina, bardzo skuteczny środek :-) Dodam tylko, żeby podmywać się w kierunku przód-tył, wtedy zmniejsza się ryzyko zakażenia pochwy bakteriami kałowymi! Pozdrawiam serdecznie!