Słabość podczas ciąży

Od 15 tygodnia ciąży czuję ruchy swojego dziecka, ale z czasem ciężar dziecka zaczął uciskać i z tego powodu ciężko mi się oddycha.
/ 25.07.2007 16:43

Słabość podczas ciąży

Od 15 tygodnia ciąży czuję ruchy swojego dziecka, ale z czasem ciężar dziecka zaczął uciskać i z tego powodu ciężko mi się oddycha. Nie przytyłam dużo- jak zaszłam ważyłam 65kg teraz ważę 73kg więc nie myślę, że to od nadwagi. Teraz jestem w 28. tygodniu ciąży i ciągle mi słabo. Zrobię niewiele czynności. Od czasu do czasu mam biegunkę. Mój cukier nie jest w normie.

Gosia

Ciąża to okres wielu zmian w organizmie. Zwiększa się ilość krwi krążącej, istnieje większa skłonność do anemii. Dodatkowo jest lato a więc upał też nie sprzyja ciąży- mogą powstawać obrzęki nóg. Płód rośnie, macica się rozciąga więc jest trudniej, ciężej dla kręgosłupa. Ogólnie zaleca się by przyrost wagi w okresie ciąży był 9-11 kg. Przy czym w drugim trymestrze nie więcej niż 400 g na tydzień a w trzecim nie więcej niż 500g na tydzień. Czy pani uczęszcza na wizyty ginekologiczne? Jeśli cukier nie jest w normie -lekarz-albo zaleca utrzymywanie diety albo stosowanie insuliny. Postępowanie zależy od wyniku badania poziomu glukozy. Lekarz również zleca badanie morfologii po to by wiedzieć czy ogólna słabość nie wynika z braku żelaza. Czasami ogólna słabość wynika z wielu zmian w ciąży. Proponuję porozmawiać o tym z ginekologiem. Przedstawić mu wyniki badań. Nieprawidłowy poziom glukozy bez podjęcia odpowiedniego postępowania też powoduje słabość dla kobiety i może przynieść negatywne skutki dla płodu.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)