POLECAMY

Sebastian

Imię greckie, utworzone od przymiotnika „sebastos”, czyli „czcigodny”, szanowny”, „dostojny”. Jest więc greckim odpowiednikiem łacińskiego Augusta.
Sebastian

Powszechne w wielu krajach, nie wyłączając Polski, gdzie od lat cieszy się niemałym powodzeniem. Swoje imieniny Sebastianowie mogą świętować tylko zimą: 20 i 30 stycznia oraz 8 lutego.

Właściciele tego imienia przeważnie odznaczają się wyjątkową cierpliwością i skłonnością do uporu. Często bywają głusi na cudze argumenty, toteż lepiej nie starać się niczego im na siłę perswadować. Znacznie skuteczniejsza byłaby dyskretna, zawoalowana sugestia...

Wkrótce wielu Sebastianów spędzi więcej niż dotąd czasu w środkach miejskiej komunikacji. Dlatego nie zaszkodzi skierować do nich ważną - choć pozornie banalną - przestrogę (a właściwie dyskretną sugestię): miejcie oczy szeroko otwarte! A najlepiej dookoła głowy. Uważajcie zwłaszcza na portfele i telefony komórkowe. I oczywiście na siebie, szczególnie gdy podróżujecie autobusem po typowych polskich drogach, na których znajduje się więcej dziur, niż gładkiej powierzchni. Jeżeli na dodatek sam autobus również jest „typowy”... To najbezpieczniej byłoby jednak pójść piechotą. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)