POLECAMY

Ściąga dla faceta w ciąży

Dziecko jest twoje czy żony? Wspólne. Czyli brzuszek z maluszkiem też jest wasz, prawda? Nie ma wątpliwości – jesteś w ciąży! Jak to przetrwać? Co robić, by niczego nie popsuć?
Ściąga dla faceta w ciąży
Akceptuj zmiany w jej wyglądzie
I przypominaj ukochanej, że jest najpiękniejsza na świecie. I najseksowniejsza. Mów to rano, przy obiedzie, przed snem... Zapewniaj o swoim uczuciu, dbaj o nią, bądź delikatny i taktowny. – To nie jest aż tak trudne. Bo kobiety w ciąży są takie cudne... – mruczy Adam, mąż Kasi.

Pomagaj jej
Weź na siebie robienie zakupów, mycie okien, wanny, podłóg (zwłaszcza gdy przyszła mama nie może się już schylać), odkurzanie mieszkania... – Tylko nie daj jej odczuć, że jest niepełnosprawna. Moja Zosia denerwowała się, gdy traktowałem ją jak chorą – radzi Krzysztof.

Skończ z nałogami
Twoja najdroższa odstawiła alkohol i papierosy? To dla dobra waszego dziecka. Zrób jej przyjemność i przynajmniej na czas ciąży pożegnaj się np. z paleniem. A gdy jesteście razem, ogranicz alkohol. – Mogę sobie wyobrazić, jak się czuje Hania, gdy ja, nazwijmy to, korzystam z życia, a ona nie – Roman rzucił palenie i później nie wrócił do nałogu!

Pilnuj, by lodówka była pełna
Zapewnij stałą dostawę ogórków kiszonych, śledzi, lodów..., na które twoja żona może mieć ochotę o każdej porze dnia i nocy. – I gdy o nie poprosi, nie marudź, tylko jej podaj. Nie ma sensu dyskutować – radzi Marek, mąż Joasi. – Nie zapomnij o ciasteczkach imbirowych czy biszkoptach. To na nudności!

Zrezygnuj z seksu albo daj się na niego namówić
To nie pomyłka – bo może być i tak, i tak. Ty pragniesz zbliżenia, a twoja partnerka ani o tym myśli. Bo ją coś boli lub stresuje. Co robić? – Odpuścić – radzi Szymon. Zdarza się, że to facet nie ma ochoty na seks, np. z obawy, że coś zrobi dziecku. – Wtedy wybierz takie pozycje, w których brzuszek jest bezpieczny, np. z boku albo kiedy ona jest nad tobą – dodaje.

Bądź zawsze miły
Uwierz, twoja żona zdaje sobie sprawę, jaka jest nieznośna. Te napady płaczu, wściekłości... Po prostu nie jest w stanie zapanować nad tą emocjonalną huśtawką. – Uśmiechnij się, przeproś, jeśli trzeba, i nie rób z niczego problemu – sugeruje Darek, ukochany Beaty. – Pomyśl, to przez hormony!

Bądź mistrzem robienia nastroju
Zapewnij ukochanej duuuużo spokoju. Relaksująca muzyka? Wyjazd w ustronne miejsce? To zawsze się sprawdza! – Ograniczyłem nawet kontakty ze znajomymi, którzy doprowadzali Olę do szału – mówi Adam. – A poza tym wyeliminowałem źródła stresu, tzn. rachunki, zakupy.

Zrób kurs masażu
Albo kup odpowiednią książkę. Masuj żonie kark, stopy... – I rób to codziennie, nie czekaj, aż poprosi – śmieje się Janek.

Przejmuj się
A to oznacza, że do kalendarza powinieneś wpisać daty wizyt u ginekologa i badań USG. – I zapisać się do szkoły rodzenia – sugeruje Tadek. – Zresztą ta nauka przyda się na porodówce.

Przygotuj się do porodu
Zastanów się, jaką drogę wybrać, by dojechać najszybciej do szpitala, gdzie zaparkować auto. Miej przy sobie numer telefonu do położnej, rodziny... Spakuj swoją torbę. Wrzuć do niej coś do picia, jedzenia, aparat fotograficzny, coś do czytania. Ubierz się na cebulkę – w nocy bywa chłodno. – A gdy traficie już na porodówkę, to chwal ukochaną i dodawaj jej otuchy – mówi Wojtek.

Mów, co czujesz
Nie zamykaj się w sobie, tylko podziel się z ukochaną swoimi niepokojami. Mówiąc o tym, co cię trapi, wszystko sobie ułożysz.
Tagi: dla taty
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/10 lat temu
Mojemu parterowi sie podoba "bycie w ciazy". Uwielbiam kiedy sie usmiecha w momencie , kiedy mnie sie swiat wali (bo np. talerz na suszarce nie wysechl).Kocham go za te cierpliwosc:) a on mnie za moj "brzuszek".
/10 lat temu
Ta stron jest pisana przez kobiete i nie spodziewajmy sie innych rad. Moze by tak przyszle matki tez pomogly w tym okreasie a nie tylko "oj , jej , eh " my faceci tez mamy jakies granice.
/10 lat temu
fajny tekst!