POLECAMY

Ryszard

Imię staro- wysoko- niemieckie, utworzone z wyrazów: richi – potężny, bogaty i hart – silny, odważny. Wynika stąd, że Ryszardom nie powinno braknąć z jednej strony odwagi i siły, a z drugiej – wpływów i pieniędzy (w naszych czasach bardziej niezbędna wydaje się druga strona, bez pierwszej ewentualnie da się obyć).
Ryszard

W rankingu popularności imion Ryszard zajmuje jedno z czołowych miejsc, czego nie da się powiedzieć o jego żeńskiej wersji – Ryszardzie. Ona obchodzi imieniny 18 września, on zaś 7 lutego, 3 kwietnia i 7 września.

Nie bez powodu mówi się „wszystkie Ryśki to fajne chłopy”. Są to bowiem ludzie przyjaźni, życzliwi, pogodni, a przy tym wyjątkowo kulturalni. Bardzo rzadko trafia się wśród nich jakiś gbur.

Ryszardom, którzy jeszcze nie wybrali zawodowej drogi, można z czystym sumieniem polecić karierę taksówkarza. Właśnie w tym fachu będą wyjątkowo chętnie zatrudniani. Nie wiadomo, czy ich przyszli pracodawcy będą mniej lub bardziej świadomie sugerować się osobą Ryśka z serialu „Klan”; w każdym razie kandydat na kierowcę o imieniu Ryszard ma potencjalnie większe szanse od kandydata na kierowcę o jakimkolwiek innym imieniu, niezależnie od posiadanych kwalifikacji. Jeśli chodzi o Ryszardy, to one również świetnie sprawdzą się za kierownicą. Może nawet lepiej od swoich męskich imienników – podobno kobiety uchodzą za bardziej profesjonalnych kierowców. I powodują mniej wypadków...

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)